راهنماى معتمد شما از 1997

نیوزیلند

نوع سرمایه گذاری
Investment Type
مبلغ سرمایه گذاری
Global Citizenship Investment
سایر هزینه ها (هزینه وکیل ، تمبرهای اداری و . . . )
Global Citizenship Cost
نوع برنامه
Global Citizenship Program
میانگین مدت زمان
Global Citizenship Cost

با این پاسپورت به 170 کشور بدون نیاز به ویزا اجازه سفر دارید .

نیوزیلند

 كشور نيوزيلند در جنوب غربي اقيانوس پاسيفيك يعني در بين خط استوا و قطب جنوب و در حدود 1600 كيلومتري شرق استراليا قرار گرفته است. نزديكترين كشورها به نيوزيلند از طرف شمال عبارتند از: فيجي، تونگا و كاليدونياي جديد كه همگي آنها در حدود 1600 كيلومتري نيوزيلند قرار دارند. نيوزيلند از لحاظ وسعت همانند ژاپن، بريتانيا و ايتاليا است. نيوزيلند داراي دو جزيره اصلي است: جزيره شمالي و جزيره جنوبي. اين كشور حدود يكهزار سال پيش توسط ماروني‌ها كشف شد كه اين طايفه از پُلينزي در جنوب پاسيفيك به نيوزيلند آمدند. چشم‌انداز نيوزيلند بخصوص از لحاظ كوهستاني بودن بسيار متنوع است. هر دو جزيره داراي زمين‌هاي حاصلخيز هستند و همينطور داراي جنگل‌هاي طبيعي و مصنوعي بزرگي هستند و سواحل ماسه‌اي زيادي در هر دو جزيره يافت مي‌شود و رودخانه‌‌هاي پرآبي در اين دو جزيره در حال جريان هستند. منطقه شمال و جنوب نيوزيلند 1600كيلومتر از يكديگر فاصله دارند. جمعيت نيوزيلند حدود 3/7 ميليون نفر است و اكثريت جمعيت آن از اروپا و پلينزي مي‌باشند. با اينحال حدود 400/000 ماروني در نيوزيلند زندگي مي‌كنند و 4 درصد جمعيت چيني و 1درصد هندي هستند.

زبان رايج در نيوزيلند زبان انگليسي است و دومين زبان رسمي نيوزيلند ماروني مي‌باشد. نيوزيلند داراي منابع معدني مانند گاز طبيعي، نفت و ذغال‌سنگ مي‌باشد. سطح زندگي در نيوزيلند بالا مي‌باشد و  مردم نيوزيلند صاحب خانه هستند و بيشتر خانوارها داراي ماشين، تلويزيون رنگي، تلفن، يخچال و ماشين لباسشوئي هستند. از لحاظ كيفيت زندگي تعداد كمي از كشورها مي‌توانند با نيوزيلند رقابت كنند. هواي نيوزيلند تازه و تميز است و آب پاكيزه مي‌باشد و غذاي تازه به وفور يافت مي‌شود و شهرهاي بزرگ نيوزيلند بسيار امن است.

آب و هواي نيوزيلند تحت تأثير اقيانوس قرار مي‌گيرد كه نيوزيلند را محاصره كرده است. آب و هوا در نيوزيلند معتدل است و بيشتر نواحي نيوزيلند از تابش نور خورشيد برخوردار هستند و حركت جريان هوا از غرب به شرق باعث باد و باران مي‌گردد. در نيوزيلند فصول سال برعكس نيمكره شمالي است. در نيوزيلند ماه ژانويه گرمترين ماه سال است و ماه جولاي سردترين ماه سال مي‌باشد. در شمال كشور درجه حرارت هوا بيشتر است كه در تابستان گرماي نواحي زير استوائي را تجربه مي‌كند. در زمستان و در نواحي جنوبي آلپ و كوههاي مركزي جزيره شمالي بارش زياد برف را شاهد مي‌باشيم. در نواحي كم ارتفاع برف بندرت مي‌بارد و بيشتر در قسمت جنوبي جزيره شاهد بارش برف هستيم. خورشيد تابستان نيوزيلند بسيار سوزان مي‌باشد. نيوزيلند يك دموكراسي پارلماني دارد و عضو كشورهاي مشترك‌المنافع مي‌باشد. رهبر رسمي نيوزيلند ملكه اليزابت دوم مي‌باشد كه ملكه نيوزيلند محسوب مي‌گردد و نماينده فرمانده كل نماينده ملكه محسوب مي‌شود. اعضاء پارلمان هر سه سال يكبار از طريق مشاركت مردم انتخاب مي‌شوند. كليه افراد بالاي 18سال نيوزيلند مي‌توانند در انتخابات شركت كنند. نمايندگان پارلمان بالغ بر 120 نفر هستند كه از اين ميان 36 نفر آنان زن مي‌باشند، 14 نفر ماروني و سه نفر از اهالي پاسيفيك و يكنفر از اقليت چين مي‌باشد. نخست‌وزير رئيس دولت محسوب مي‌شود.

زيرساختار اقتصادي نيوزيلند بسيار محكم است. شبكه‌هاي سرتاسري جاده‌ها و خطوط قطار، مسافرت را در كشور آسان كرده است و دو خطوط هوائي داخلي در حال فعاليت هستند. يك دلار نيوزيلند حدود 65 سنت آمريكا است (آماري كه در آگوست1997 بدست آمده است). در مجموع اقتصاد نيوزيلند يك اقتصاد پويا و فعال مي‌باشد.

4صنعت گردشگري در نيوزيلند بزرگترين منبع درآمد اين كشور محسوب مي‌گردد. در سال1996 صنعت گردشگري حدود 8/ ميليارد دلار (نيوزيلند) براي اين كشور درآمد داشت. ساير صنايعي كه در نيوزيلند فعال هستند عبارتند از: جنگلداري و توليدات جنگل، ماهيگيري، كارخانه‌هاي كودسازي و شيشه و غيره. صنايع سنگين نيوزيلند عبارتند از: كارخانه فولاد، ذوب، آلومينيوم و پالايشگاههاي نفت.

از لحاظ فرهنگي مردم نيوزيلند فعاليت‌هاي زيادي دارند و هنرمندان زيادي از نيوزيلند داراي معروفيت جهاني هستند. در مجموع كشور نيوزيلند از لحاظ سياسي و اقتصادي يك كشور باثبات و امن شناخته مي‌شود.

دولت نيوزيلند در زمينه بهداشت، آموزش و پرورش و امور رفاهي شهروندانش سرمايه‌گذاري سنگين كرده است. درمان بيمارستاني و خدمات زايمان و تعداد زيادي از داروها، از يارانه‌هاي دولتي استفاده مي‌كنند و همينطور خدمات دندانپزشكي و خدمات عمومي پزشكي براي كودكان از كمك‌هاي دولتي استفاده مي‌نمايند. آموزش و پرورش از دبستان تا دانشگاه ارائه مي‌گردد و تحصيل از سن 6 تا 16 سالگي اجباري مي‌باشد. بيشتر از 2300 دبستان و 330 دبيرستان نيوزيلند از پشتيباني دولت بهره‌مند مي‌باشند و توسط هيئت امناء محلي اداره مي‌شوند و ساير مدارس از پشتيباني كليساها و بخش خصوصي برخوردار هستند. حدود 7 دانشگاه و 25 انستيتو فني و كالج‌هاي عمومي در سرتاسر كشور در حال فعاليت هستند كه سومين قسمت از تحصيلات (تحصيلات دانشگاهي) را ارائه مي‌كنند.

نظام آموزشي نيوزيلند:

نيوزيلند داراي يك نظام آموزشي بسيار عالي مي‌باشد و مدارك تحصيلي كه از دانشگاههاي نيوزيلند اخذ مي‌شود همطراز با بهترين‌ها در جهان مي‌باشد. بيش از يكصد سال است كه نيوزيلند داراي يك نظام آموزش دولتي است كه در مقطع دبستان و دبيرستان رايگان و اجباري است.

مدارس داراي چهار ترم در سال هستند و قبل از شروع هريك از چهار ترم يك تعطيلي دو هفته‌اي وجود دارد. تعطيلات تابستاني 6 هفته مي‌باشد.

ترم اول:       از پايان ژانويه تا اوايل آوريل

ترم دوم:      از پايان آوريل تا اوايل جولاي

ترم سوم:     از اواسط جولاي تا اواسط سپتامبر

ترم چهارم:   از آغاز اكتبر تا اواسط دسامبر

امتحان مدارس كه منجر به اخذ گواهينامه تحصيلي مي‌گردد بعد از 3سال تحصيل در دوره متوسطه برگزار مي‌گردد و بيشتر دانش‌آموزان در اين امتحانات شركت مي‌كنند كه اين معادل O Levelو A Levelانگليس مي‌باشد (سطح عادي و پيشرفته) گواهينامه مقطع ششم به دانشجوياني اعطاء مي‌گردد كه با موفقيت يك دوره 1ساله را در يك يا چند رشته به اتمام رسانده‌اند. اين مدرك معادل سال يازدهم مدارس آمريكا يا كانادا است.

گواهينامه دبيرستان به دانشجوياني اعطاء مي‌گردد كه در سال ششم پذيرفته شده‌اند و بعد از آن توانسته‌اند كه سطح پيشرفته 2ساله را در حداقل 3 رشته با موفقيت بگذرانند.

امتحانات مربوط به كمك هزينه تحصيلي يا بورسيه معمولاً توسط دانشجويان دوره متوسطه در سال هفتم برگزار مي‌گردد. بورسيه يا كمك تحصيلي بر مبناي نتايج بدست آمده در اين امتحانات به دانشجويان اعطاء مي‌گردد.

مدارك خارجي معادل اين امتحان عبارتند از:

A Level  انگليس (سطح پيشرفته)

مدرك سال دوازدهم آمريكا يا كانادا

سال 12 كه در ايالات مختلف استراليا بدست آمده باشد.

همانطور كه گفته شد 7 دانشگاه دولتي در نيوزيلند وجود دارد و همگي آنها در سطح بين‌المللي شناخته شده هستند. هر كسي كه بتواند شرايط ورود به دانشگاه مورد نظر را بدست آورد مي‌تواند وارد اين دانشگاهها شود و در سطح دانشگاه دانشجويان مي‌توانند در رشته‌هاي كارشناسي، كارشناسي ارشد و دوره دكتري ادامه تحصيل بدهند. داشتن مدرك دانشگاهي از نيوزيلند مي‌تواند راه‌گشاي تحصيلات بعدي در آمريكا و انگليس باشد.

در نيوزيلند 25 پلي‌تكنيك وجود دارد كه 18 تاي آنها در جزيره شمالي و هفت‌ تاي آنها در جزيره جنوبي واقع هستند. كالج‌هاي آموزش و پرورش (تربيتي) در اوكلند، ولينگتون، كرايست چرچ (Christ Church)و داندين وجود دارند كه به تربيت معلم و ساير گروهها مانند مددكاران اجتماعي مي‌پردازند.

براي آنكه به عنوان دانشجوي تمام وقت بخواهيد در يكي از دانشگاهها يا مراكز آموزش عالي نيوزيلند به تحصيل اشتغال ورزيد بايد فرم تقاضا را تكميل كرده و آنرا از طريق نمايندگان مجاز به دانشگاه مربوطه بفرستيد يا آنكه آنرا به كنسولگري نيوزيلند در كشورتان تسليم كنيد. همراه اين فرم بايد نسخه‌هاي تأئيدشده از نتيجه امتحانات عمومي و مدرسه كه در 2سال اخير برگزار شده است و همينطور گواهينامه‌هاي مربوط به آزمون‌هاي زبان انگليسي فرستاده شود.

اگر از خارج از نيوزيلند جهت ويزاي دانشجوئي اقدام مي‌كنيد شما مي‌بايستي مدارك لازم را بفرستيد. در كنسولگري نيوزيلند در كشورتان فرم تقاضا به شما داده مي‌شود. اين فرم را تكميل كرده و مدارك ذيل را نيز بايد تهيه كنيد:

1- گذرنامه ـ گذرنامه شما بايد براي مدتي كه مي‌خواهيد در نيوزيلند تحصيل كنيد معتبر باشد.

2- فرم تكميل شده درخواست صدور ويزاي دانشجوئي كه به امضاء دانشجو رسيده باشد همراه با يك عكس 4×3 و بايستي هزينه فرم تقاضاي ويزاي دانشجوئي را نيز بپردازيد كه اين هزينه قابل استرداد نمي‌باشد.

3- پذيرش كتبي از دانشگاه مبني بر اينكه شما جهت ادامه تحصيل در يكي از دانشگاههاي نيوزيلند پذيرفته شده‌ايد.

4- رسيدي براي پرداخت هزينه دروس (قبل از تأئيد تقاضا مجبور نيستيد كه رسيد مربوطه را ارائه دهيد)

5- تضمين جهت اسكان يافتن در محل مناسب، يك اطمينان و ضمانت كتبي از جانب دانشگاه مربوطه يا هر فرد ديگري مبني بر آنكه يك محل مناسب براي اسكان شما در نيوزيلند فراهم است.

6- شواهدي دال بر اينكه در طول تحصيل منابع مالي كافي برايتان مهيا مي‌باشد.

7- شواهدي مبني بر توانائي شما جهت رفت و برگشت مستمر از نيوزيلند به كشورتان و بالعكس.

8- اگر بخواهيد بيشتر از 2سال در نيوزيلند تحصيل كنيد بايد گواهينامه‌هاي ذيل را نيز ارائه دهيد:

(1) گواهي‌هاي تكميل‌شده و عكس از سينه و خدمات پزشكي اداره مهاجرت نيوزيلند

(2) اگر زير 17 سال باشيد 2 معرف بايد معرفي كنيد يا          *گواهي عدم سوء پيشينه

ارائه تمام اين مدارك قبل از صدور ويزاي دانشجوئي ضروري مي‌باشند.

فهرست دانشگاههاي نيوزيلند و اطلاعات مختصري درباره هر يك از آنها.

دانشگاه MASSEY:

اين دانشگاه از لحاظ پذيرش دانشجو بزرگترين دانشگاه نيوزيلند محسوب مي‌شود. بيش از 32000 دانشجو در آن مشغول تحصيل هستند كه از اين ميان 930 دانشجوي خارجي از بيش از 60 كشور جهان هستند.

اين دانشگاه داراي 4 كالج عمده (كالج بازرگاني، تربيتي، علوم، علوم انساني و علوم اجتماعي) است و بيش از 56 دپارتمان آكادميك دارد. در اين دانشگاه دوره‌هاي ديپلم، كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري برگزار مي‌گردد.

شهريه سالانه براي دوره‌هاي كارشناسي 10500 دلار نيوزيلند به بالا و براي دوره كارشناسي ارشد از 15500 دلار نيوزيلند به بالا مي‌باشد.

براي اطلاعات بيشتر به آدرس وب‌سايت اين دانشگاه مراجعه كنيد:   www.massey.ac.nz/-intlstud/

دانشگاه اوكلند (The University of Auckland)  :

اين دانشگاه بزرگترين دانشگاه نيوزيلند محسوب مي‌شود و در سال1883تأسيس گرديد و 25500 دانشجو در آن مشغول تحصيل هستند. اين دانشگاه داراي 7 دانشكده مي‌باشد كه عبارتند از:

1- دانشكده معماري و برنامه‌ريزي و هنرهاي زيبا (كه رشته معماري در دو قسمت مي‌باشد كه مجموعاً 5سال طول مي‌كشد و ليسانس ملك 3سال طول مي‌كشد و ليسانس برنامه‌ريزي 4سال طول مي‌كشد)

2- دانشكده هنر (شامل موزيك و امور تربيتي): كارشناسي هنر يك دوره 3ساله است. ليسانس تربيتي 4سال است و دوره كارشناسي موزيك 3سال طول مي‌كشد.

3- دانشكده بازرگاني: دوره كارشناسي بازرگاني حداقل 3سال طول مي‌كشد و يك دوره 4ساله كارشناسي (امتياز عالي) نيز وجود دارد.

4- دانشكده مهندسي: دوره كارشناسي مهندسي 4سال طول مي‌كشد.

5- دانشكده حقوق: ليسانس حقوق يك دوره 4ساله است.

6- دانشكده علوم: دوره كارشناسي علوم يك دوره 3ساله است.

7- دانشكده الهيات: كه مدرك در الهيات را ارائه مي‌دهد.

همچنين دوره‌هاي متنوع فوق‌ليسانس نيز ارائه مي‌گردد.

براي اطلاعات بيشتر مي‌توانيد به وب‌سايت دانشگاه مراجعه كنيد:      www.auckland.ac.nz

دانشگاه اتاگو (University of Otago):

در اين دانشگاه بيش از 16000 دانشجو مشغول تحصيل هستند. رشته‌هاي متنوع تحصيلي در اين دانشگاه ارائه مي‌گردد و دوره‌هاي كارشناسي تا دكتري برگزار مي‌گردد. رشته‌هاي كارشناسي عبارتند از: علوم، بازرگاني، جهانگردي، علوم انساني و بهداشت.

در دوره كارشناسي ارشد تمام رشته‌ها تدريس مي‌گردد.

شهريه:براي بازرگاني 12000 دلار نيوزيلند ـ براي علوم انساني 11000 دلار نيوزيلند ـ براي بهداشت 18000-15000 دلار نيوزيلند و براي علوم 16000 –15000 دلار نيوزيلند.

شهريه رشته‌هاي فوق‌ليسانس از 13000 تا 45000 دلار نيوزيلند متغير است. براي اطلاعات بيشتر مي‌توانيد به وب‌سايت دانشگاه مراجعه كنيد:  www.otago.ac.nz

دانشگاه وايكاتو (The University of Waikato):

اين يك دانشگاه دولتي است و در سال1964 تأسيس گرديد. در سال1998 نزديك به 11000 دانشجو در اين دانشگاه مشغول تحصيل بودند كه از اين ميان 680 دانشجوي خارجي از 50 كشور جهان در اين دانشگاه به تحصيل اشتغال داشتند. اين دانشگاه 8 مدرسه دارد كه عبارتند از:

1- علوم رياضي و كامپيوتر

2- امور تربيتي

3- علوم انساني

4- حقوق

5- مديريت

6- توسعه پاسيفيك و ماروني

7- علوم و فن‌آوري

براي اطلاعات بيشتر مي‌توانيد به وب‌سايت دانشگاه مراجعه كنيد:      www.waikato.ac.nz

دانشگاه ويكتوريا در ولينگتون: (Victoria University of Wellington)

اين دانشگاه حدود يكصد سال پيش تأسيس گرديد و داراي اساتيد ماهر و باتجربه‌اي است. حدود 13000 دانشجو در اين دانشگاه مشغول تحصيل هستند كه 10 درصد آنان را دانشجويان خارجي از بيش از 40 كشور جهان تشكيل مي‌دهد. اين دانشگاه به ارائه دوره‌هاي ذيل مي‌پردازد: كارشناسي هنر (BA)، كارشناسي معماري (BARCH)، كارشناسي علوم ساختمان (BBSC)، كارشناسي بازرگاني و مديريت (BCA)، كارشناسي طراحي (BDES)، كارشناسي امور تربيتي (تدريس) (BED)، كارشناسي حقوق (LIB)، كارشناسي موزيك (BMUS)، كارشناسي علوم (BSC)،‌كارشناسي علوم و فن‌آوري (BSC Tech)، كارشناسي جهانگردي و خدمات مديريتي (BTSM).

در دوره كارشناسي ارشد اكثر رشته‌ها تدريس مي‌شود.

براي اطلاعات بيشتر به وب‌سايت دانشگاه مراجعه كنيد: www.vuw.ac.nz

دانشگاه لينكلن (Lincoln University):

در اين دانشگاه دوره‌هاي كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري ارائه مي‌گردد كه دوره‌هاي كارشناسي 3ساله و 4ساله است و دوره كارشناسي ارشد 2ساله مي‌باشد و دوره دكتري 3ساله است.

وب‌سايت:             www.lincoln.ac.nz

پست الكترونيكي دانشگاه:        macraed@lincoln.ac.nz

دانشگاه كانتربري (University of Canterbury)  :

در اين دانشگاه دوره‌هاي كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري ارائه مي‌گردد.

آدرس وب‌سايت دانشگاه:         www.canterbury.ac.nz

شرايط عمومي ورود به دانشگاههاي نيوزيلند:

1- داشتن ديپلم كامل متوسطه با معدل قابل قبول

2- كسب نمره 550 در تافل يا نمره 6 در IELTS(زبان انگليسي)

3- موفقيت در مصاحبه

توجه:هر يك از دانشگاهها شرايط ورود منحصر به خود را دارند كه آنرا بايد از خود دانشگاهها پرس‌وجو كنيد.

انستيتو تكنولوژي Waiariki

اين انستيتو در سال1978 تأسيس گرديد و به يكي از بزرگترين انستيتوهاي نيوزيلند تبديل گرديد. در اين انستيتو بيش از 6000 دانشجوي تمام‌وقت و پاره‌وقت در 6 كمپ مشغول تحصيل هستند.

اين كمپ‌ها در: Rotorua, Taupo, Tokoroa, Whakatane  قرار دارند.

تسهيلات و امكانات:

1- يافتن مسكن

2- مراقبت از كودكان

3- دسترسي آزاد به سوئيت‌هاي كامپيوتر

4- كتابفروشي

5- كافه‌تريا

6- كتابخانه

7- فتوكپي و چاپ رنگي

8- سالن‌هاي همايش

9- مجموعه ورزشي

10- سلماني

11- رستوران و بار

12- تعميرگاه اتومبيل

13- كنفرانس از راه ويدئو

14- كلاس‌هاي كوچك و مجهز (كه در هر كدام 10 تا 30 دانشجو مشغول تحصيل هستند)

برنامه‌هاي تحصيلي:

يك برنامه تحصيلي معمولاً از چند درس، بخش يا واحد تشكيل شده است كه منجر به اخذ مدرك مانند گواهينامه، ديپلم يا دانشنامه دانشگاهي مي‌گردد.

سطوح (Levels):

هر برنامه تحصيلي براساس يك سطح طبقه‌بندي شده است كه از 1 تا 7 مي‌باشد. هر چقدر كه سطح بالاتر باشد دوره مربوطه به هوش و ذكاوت بيشتر احتياج خواهد داشت.

واحد: هر واحد از 10 ساعت آموزشي تشكيل شده است. براي مثال، يك برنامه تحصيلي تمام‌وقت 1ساله معرف 120 واحد خواهد بود.

دوره‌هاي كوتاه و مباني:

اين دوره‌ها منجر به اخذ هيچگونه مدرك رسمي نمي‌گردد و معمولاً در سطوح پايين‌تر (4-1) وجود دارند. معذالك، اين رشته‌ها دانشجويان را براي برنامه‌هاي تحصيلي بالاتر آماده مي‌سازد.

گواهينامه‌ها:

واحدها يا دروس سطوح 1 تا 4 معمولاً بين 12 هفته و 1سال طول مي‌كشد. اعطاء گواهينامه به منزله مهارت در آن رشته بخصوص است. گواهينامه در سطوح 3 و 4 جهت وارد شدن به مشاغل خدماتي و تجاري مورد نياز است.

ديپلم‌ها:

ديپلم‌ از سطوح 5 تا 6 اعطاء مي‌گردد و معمولاً 1 يا 2 سال طول مي‌كشند. براي وارد شدن به مشاغل تجارت سطح عالي و مشاغل حرفه‌اي و فني به اين ديپلم‌ها احتياج است.

مدرك دانشگاهي:

مدرك كارشناسي كه حداقل 3سال طول مي‌كشد (بصورت تمام‌وقت) و از سطح 5 تا 7 مي‌باشد. اخذ ليسانس باعث مي‌شود كه دانشجو بتواند در دوره‌هاي بالاتر مانند كارشناسي ارشد و دكتري شركت كند.

شهريه:

شهريه براي دانشجويان خارجي در هنگام ارائه تقاضا بدست مي‌آيد.

بورسيه:

امكانات اخذ بورسيه تحصيلي وجود دارد.

رشته‌هاي تحصيلي و مدارك اعطائي:

آشنايي با هنرهاي بصري:

مدرك اعطائي: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 12 هفته

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: ماه جولاي

شهريه: 1075 دلار نيوزيلند (اين شهريه براي افراد مقيم نيوزيلند است).

كمپ:                  Turang، Tokoroaو Whakatane

كد دوره تحصيلي:  WR 2606

رشته‌هاي تحصيلي: هنر، عكاسي، طراحي، نقاشي، ترسيم، گرافيك كامپيوتري و غيره.

هنر:

مدرك : گواهينامه Waiariki

سطح: 4

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 3412 دلار نيوزيلند (اين شهريه براي افراد مقيم نيوزيلند است)

كمپ:Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2786

رشته‌هاي تحصيلي: طراحي، هنر، نقاشي، تحقيقات و ارتباطات، رسم، طراحي گرافيك، عكاسي، مجسمه‌سازي و غيره.

ديپلم در هنر و طراحي:

مدرك: ديپلم Waiariki

سطح: 6

طول دوره: 2 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 3412 دلار نيوزيلند (اين شهريه فقط براي افراد مقيم نيوزيلند است).

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تصحيلي: WR 2793

رشته‌هاي تحصيلي: طراحي، هنر، نقاشي و نمايش، تحقيقات مستقل، گرافيك، عكاسي، سراميك‌سازي، مجسمه‌سازي و غيره.

شرايط ورود به دوره:

1- 17 ساله

2- داشتن حداقل 2 درس Bursary

يا گواهي فرم ششم با نمره 20

(مهندسي اتومبيل)

گواهينامه ملي براي ورود به صنعت اتومبيل:

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 2

طول دوره: 24 هفته

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 2187 دلار نيوزيلند (اين شهريه فقط براي افراد مقيم نيوزيلند است).

ساير هزينه‌ها: هزينه براي لباس و كفش ايمني

كمپ:  Rotorua

كد دوره تحصيلي: NC 2822

رشته‌هاي تحصيلي: سرويس بدنه اتومبيل، سرويس ترمزها، خدمات مشتري، روغن‌زني شاسي، سيستم‌هاي رانندگي، الكترونيك و الكتريك، سيستم خنك‌كننده موتور، سيستم احتراق و غيره.

شرايط ورود:

1- داشتن حداقل 3 سال دبيرستان

2- مهارت در انگليسي و رياضيات

3- موفقيت در مصاحبه

گواهينامه در مهندسي اتومبيل (الكتريك و جعبه دنده):

مدرك‌: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 17 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 2095 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: لباس و چكمه‌هاي ايمني

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2759

رشته‌هاي تحصيلي: سيستم‌هاي روشنائي ماشين، سيستم‌هاي خنك‌كننده، سيستم‌هاي احتراق و ترمز، سيستم‌هاي راه‌اندازي و شارژينگ و غيره.

شرايط ورود به دوره:

1- گواهينامه ملي ورود به صنعت اتومبيل

يا تجربه قبلي در تعمير ماشين

گواهينامه در مهندسي اتومبيل (الكترونيك و تعمير ماشين):

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 17 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 21 جولاي

شهريه: 2095 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: لباس و چكمه‌هاي ايمني

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2773

رشته‌هاي تحصيلي: ميزان كردن چرخ‌ها، تعمير مدارهاي الكترونيكي و سيم‌كشي اتومبيل، تميز كردن قسمت‌هاي مختلف ماشين، سيستم ترمز، هيدروليك سيستم‌هاي كنترل، قسمت‌هاي الكترونيك ماشين و غيره.

شرايط ورود:

1- داشتن گواهينامه ملي ورود به صنعت اتومبيل

يا داشتن تجربه قبلي در تعمير اتومبيل

2- موفقيت در مصاحبه

گواهينامه در مهندسي اتومبيل (عيب‌يابي، تعمير و مديريت):

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 4

طول دوره: 17 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 21 جولاي

شهريه: 2095 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: لباس و چكمه‌هاي ايمني

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2779

رشته‌هاي تحصيلي: ضمانت و گارانتي اتومبيل، جعبه‌هاي دنده دستي و مونتاژ ميله دندانه‌دار، عيب‌يابي، سيستم‌هاي ترمز، سيستم‌هاي الكترونيكي احتراق و غيره.

شرايط ورود:

1- داشتن مدرك سطح3 يا تجربه قبلي در مهندسي اتومبيل

2- قبولي در مصاحبه

گواهينامه در مهندسي اتومبيل (خدمات اتومبيل و كنترل الكترونيك):

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 4

طول دوره: 17 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 2095 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: لباس و چكمه‌هاي ايمني

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2778

رشته‌هاي آموزشي: ارزشيابي ماشين، تشخيص عيب و تعمير آن، سيستم‌هاي سوخت بنزين كاربراتور، عيب‌هاي مربوط به فرمان و تعليق و غيره.

شرايط ورود:

1- پيش‌نياز سطح3 يا تجربه قبلي در مهندسي اتومبيل

2- قبولي در مصاحبه

مديريت بازرگاني:

افق جديد:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 1-2

طول دوره: 18 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 660 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: هزينه كتاب 150 دلار و هزينه NZQA(مرجعي كه گواهينامه تحصيلي صادر مي‌كند)
25 دلار نيوزيلند

كمپ:                 Tokoroa، Taupo، Whakataneو Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2627

رشته‌هاي تحصيلي: پردازش متن و سند، آشنائي با كامپيوتر، برنامه‌هاي كاربردي مانند: صفحه گسترده، بانك‌هاي اطلاعاتي، واژه‌پردازي، مهارت در ارتباطات، مهارت‌هاي دفتري و غيره.

گواهينامه ملي در مديريت بازرگاني و كامپيوتر سطح 2:

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 2

طول دوره: 18 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 1907 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: شهريه NZQA  25 دلار و كتاب 300 دلار نيوزيلند

كمپ:                 Tokoroa، Taupo، Whakataneو Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2751

رشته‌هاي تحصيلي: پردازش متون و اسناد، برنامه‌هاي كامپيوتر (مانند صفحه‌ گسترده،‌ بانك اطلاعاتي، واژه‌پردازي، اينترنت و غيره)، مهارت‌هاي ارتباطاتي، مهارت‌هاي دفتري و غيره.

گواهينامه ملي در مديريت بازرگاني و كامپيوتر سطح سوم:

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 3

طول دوره: 18 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 1907 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: هزينه صدور گواهينامه (NZQA= تأئيديه مقامات ذيصلاح نيوزيلند) 25 دلار و كتاب
300 دلار نيوزيلند

كمپ:Tokoroa، Taupo، Whakataneو Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2620

رشته‌هاي تحصيلي: پردازش متون و اسناد، برنامه‌هاي كامپيوتري (صفحه گسترده، بانك اطلاعاتي، واژه‌پردازي و غيره)،‌ مهارت‌هاي ارتباطاتي، مهارت‌هاي دفتري، بهداشت و ايمني.

شرايط ورود به دوره:

1- گواهينامه ملي در مديريت بازرگاني و كامپيوتر سطح دوم يا تجربه كاري

2- قبولي در مصاحبه

گواهينامه ملي در مديريت بازرگاني سطح چهارم:

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 4

طول دوره: 18 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 1907 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: هزينه صدور مدرك 25 دلار و كتاب 350 دلار نيوزيلند

كمپ:                 Tokoroa، Taupo، Whakataneو Rotorua

كد دوره تحصيلي: NC 5390

دوره‌هاي تحصيلي: مديريت بازرگاني، پردازش متن و اسناد، كامپيوتر و فن‌آوري اطلاعات، ارتباطات

شرايط ورود:

1- گواهينامه ملي در مديريت بازرگاني و كامپيوتر سطح سوم يا تجربه كاري

2- قبولي در مصاحبه

گواهينامه ملي در خرده‌فروشي و عمده‌فروشي سطح دوم:

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 2

طول دوره: 30 هفته

نوع تحصيل: پاره‌وقت (4 ساعت در هفته)

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 800 دلار نيوزيلند

كمپ:                 Whakataneو Rotorua

كد دوره تحصيلي: TBA

رشته‌هاي تحصيلي: خدمات مشتري، ايمني و بهداشت، تجارت

گواهينامه مديريت انستيتو نيوزيلند در رشته مديريت:

مدرك: گواهينامه NZIM

سطح: 4

طول دوره: 9 هفته

نوع تحصيل: پاره‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه، 28 آوريل، 21 جولاي و 6 اكتبر

شهريه: 277 دلار براي هر درس (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: PA 0855

گواهينامه مديريت انستيتو نيوزيلند در رشته مديريت:

مدرك‌: گواهينامه NZIM

سطح: 4

طول دوره: 16 هفته

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 1200 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: PA 0855

رشته‌هاي تحصيلي: آشنائي با بازاريابي، منابع انساني، آشنائي با مديريت، آشنائي با كامپيوتر، مشكل‌زدائي و تصميم‌گيري وغيره

گواهينامه مديريت انستيتو نيوزيلند در مديريت شركت‌هاي كوچك تجاري:

مدرك: گواهينامه NZIM

سطح: 4

طول دوره: 36 هفته

نوع تحصيل: پاره وقت

تاريخ شروع: 10 فوريه

شهريه: 222 دلار براي هر درس

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:                 Whakatane

كد دوره تحصيلي: WR 2738

گواهينامه Waiarikiدر تجارت:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 4-6

طول دوره: 18 هفته براي هر درس

نوع تحصيل: پاره‌وقت (دوره تمام‌وقت و درس خواندن درخانه نيز مهيا مي‌باشد).

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 500 دلار نيوزيلند براي هر درس و امتحان

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:Whakatane، Tokoroa، Taupoو Rotorua

كد دوره تحصيلي: NC 5121

ديپلم نيوزيلند در تجارت:

مدرك: ديپلم نيوزيلند

سطح: 4-6

طول دوره: 18 هفته براي هر درس

نوع تحصيل: پاره‌وقت (دوره تمام وقت و درس خواندن در خانه نيز مهيا مي‌باشد).

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 500 دلار نيوزيلند براي هر درس (فقط براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:                 Whakatane، Tokoroa، Taupoو Rotorua

كد دوره تحصيلي: NC 5121

رشته‌هاي تحصيلي: اصول حسابداري، آشنائي با حقوق تجارت، محيط اقتصادي، سازمان‌ها و مديريت و غيره.

كارشناسي مديريت (سالهاي اول و دوم):

مدرك: ليسانس دانشگاه Waikato

سطح: 5-7

طول دوره: 4 سال (2 سال در Waiariki)

نوع تحصيل: تمام‌وقت (دوره پاره‌وقت نيز موجود است).

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 500 دلار براي هر رشته (فقط براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:                 Whakatane، Tokoroa، Taupoو Rotorua

كد دوره تحصيلي: NC 5121

رشته‌هاي تحصيلي: اصول حسابداري، آشنائي با حقوق تجارت، سازمان و مديريت، ارتباط تجاري، مفاهيم كامپيوتر، اصول بازاريابي و غيره.

شرايط ورود:

1- براي دانشجويان بالاي 20سال معيار انتخاب انعطاف‌پذيرتر است و تحت تأثير تجربه كاري و انگيزه دانشجو مي‌باشد.

2- قبولي در مصاحبه

آشپزي:

گواهينامه در حرفه تهيه غذا:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 4242 دلار نيوزيلند (شامل يونيفورم آشپزخانه و رستوران)

ساير هزينه‌ها: 300 دلار بابت چاقو و 90 دلار براي كتب درسي

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2633

رشته‌هاي تحصيلي: غذاي سرد و گرم، كار آشپزخانه، اصول نان‌پزي، شيريني، تهيه كردن دسر غذا، ايمني غذا، كمك اوليه و غيره

شرايط ورود: قبولي در مصاحبه

گواهينامه در آشپزي و تهيه شيريني:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 4

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: مارس

شهريه: 4311 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: 170 دلار بابت كتب درسي

كمپ:Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2653

رشته‌هاي تحصيلي و آموزشي: كارهاي آشپزخانه و خوراك سرد و گرم، اصول نان‌پزي و شيريني‌پزي، مديريت آشپزخانه و غيره.

شرايط ورود:

1- داشتن گواهينامه در تهيه غذا يا گواهينامه ملي در مهمانداري آشپزي سطح3.

ديپلم در هنر آشپزي ـ شيريني‌پزي :

مدرك : ديپلم بين‌المللي

سطح: 4

طول دوره: 20 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 28 ژانويه

شهريه: 3049 دلار شامل يونيفورم آشپزخانه (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: 300 دلار بابت چاقو و 170 دلار بابت كتب درسي

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2785

شرايط ورود: قبولي در مصاحبه

گواهينامه ملي در مهمانداري، آشپزي سطح4:

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 4

طول دوره: 20 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 21 جولاي

شهريه: 2500 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: كتب‌ درسي، يونيفورم و چاقو تا 600 دلار

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: TBA

شرايط ورود:

1- گواهينامه در مهمانداري ـ آشپزي سطح 3 يا تجربه كافي در امور آشپزي و آشپزخانه

2- موفقيت در مصاحبه

(كامپيوتر)

گواهينامه در كامپيوتر:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 18 هفته

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 1847 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: كتب درسي 100 دلار

كمپ:                 Whakatane، Taupoو Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2781

رشته‌هاي تحصيلي: سيستم‌هاي سخت‌افزار و نرم‌افزار، واژه‌پردازي، بانك اطلاعاتي، صفحه گسترده، نرم‌افزار نمايش، ارتباطات كتبي، اينترنت و الكترونيك و برنامه‌هاي حسابداري و غيره

گواهينامه در كامپيوتر:

مدرك‌: گواهينامه ملي

سطح: 3

طول دوره: 18 هفته

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 1882 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: كتب درسي 100 دلار

كمپ:                 Tokoroa

كد دوره تحصيلي: NC 5213

رشته‌هاي تحصيلي: كار كردن با سيستم كامپيوتر شخصي، مديريت داده‌هاي كامپيوتري، استفاده از سيستم‌هاي عامل كامپيوتر شخصي و غيره.

گواهينامه ملي در كامپيوتر ـ امور تجاري:

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 5

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام وقت (پاره‌وقت نيز موجود است)

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 3742 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:                 Whakatane، Taupoو Rotorua

كد دوره تحصيلي: NC 5187

رشته‌هاي تحصيلي: برنامه‌هاي تجاري، ارتباطات تجاري، سازماندهي داده‌ها، اخلاق، مباني سخت‌افزار و غيره

شرايط ورود به دوره:

1- ديپلم در رشته مربوط به كامپيوتر يا تجربه كاري

2- موفقيت در مصاحبه

ديپلم در كامپيوتر ـ امور تجاري:

مدرك: ديپلم ملي

سطح: 6

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت (پاره‌وقت نيز موجود است).

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 3655 دلار نيوزيلند (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2767

رشته‌هاي تحصيلي: برنامه‌هاي تجاري، آناليز داده‌ها، بانك اطلاعات، ارتباطات داده‌اي، اينترنت و غيره.

شرايط ورود به دوره:

1- گواهينامه در كامپيوتر ـ امور تجاري يا داشتن تجربه كاري

2- موفقيت در مصاحبه

كارشناسي سيستم‌هاي كامپيوتر (دوره جديد):

مدرك: دانشنامه UNITEC

سطح: 5-7

طول دوره: 3 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت (پاره‌وقت نيز موجود است).

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 570 دلار براي هر برنامه (اين شهريه فقط براي افراد مقيم است)

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2794

رشته‌هاي آموزشي: داده‌ها، سخت‌افزار، سيستم‌هاي عامل، برنامه‌ريزي، برنامه‌هاي نرم‌افزاري، ارتباطات و سيستم‌‌هاي تجاري و غيره.

(مهندسي)

آشنائي با فن‌آوري مهندسي:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 2

طول دوره: 18 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 2097 دلار نيوزيلند (فقط براي افراد مقيم است).

ساير هزينه‌ها: لباس، چكمه‌هاي ايمني و عينك‌هاي محافظ

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: SK 8195

رشته‌هاي آموزشي: محاسبات، رسم مهندسي CAD، تئوري مهندسي، كمك اوليه، جوشكاري و غيره.

شرايط ورود:

1- حداقل گذراندن 3 سال دوره متوسطه كه شامل: انگليسي، رياضيات، گرافيك، فن‌آوري كارگاهي و مهارت در محاسبه اعداد.

2- قبولي در مصاحبه

گواهينامه در جوشكاري:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 2

طول دوره: 12 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: ژانويه، آوريل و آگوست

شهريه: 2832 دلار نيوزيلند

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2754

شرايط ورود: موفقيت در مصاحبه

گواهينامه در مهندسي (ساخت و سوار كردن):

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 2

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه براي افراد مقيم: 3800 دلار نيوزيلند

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: TBA

شرايط ورود:

1- دانستن رياضيات و گرافيك و فن‌آوري فلزات

2- قبولي در مصاحبه

گواهي در مهندسي Millwrighting(نصب و ساختن ماشين‌آلات):

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 2 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه براي افراد مقيم: 3700 دلار نيوزيلند

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: TBA

رشته‌هاي تحصيلي: مهارت‌هاي عمومي مهندسي در زمينة نگهداري و تشخيص، تراشكاري، نصب، فرزكاري، جوشكاري وغيره.

شرايط ورود:

1- رياضيات و گرافيك و فن‌آوري فلزات NCEA

2- موفقيت در مصاحبه

(زبان‌ انگليسي)

گواهينامه در زبان انگليسي:

مدرك: گواهينامه Waiariki

طول دوره: از 1 روز تا 1 سال

نوع تحصيل: تمام وقت يا پاره‌ وقت

تاريخ شروع دوره: هر هفته در زمان ترم‌هاي تحصيلي

شهريه: 3187 دلار براي افراد مقيم و 10500 دلار نيوزيلند براي دانشجويان خارجي.

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2721

(مزرعه‌داري)

گواهينامه ملي در كشاورزي (محصولات لبني، گاو و گوسفند):

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 4

طول دوره: 2 سال براي گاو، 3 سال براي محصولات لبني

نوع تحصيل: پاره‌وقت (در روزهاي فراغت)

تاريخ شروع دوره: ژانويه و فوريه

شهريه: 410 دلار براي افراد مقيم

كمپ:                 Rotorua، Taupoو Rotorua

كد دوره تحصيلي: WRITO

گواهينامه ملي در مديريت Agribusiness(مديريت توليد):

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 4

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: پاره‌وقت (در اوقات فراغت)

تاريخ شروع دوره: ژانويه و جولاي

شهريه: 500 دلار نيوزيلند براي افراد مقيم

كمپ:Waiariki

كد دوره تحصيلي: WRITO

گواهينامه مديريت گله:

مدرك‌: گواهينامه Waiariki

سطح: 4

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: پاره‌وقت (در اوقات فراغت)

تاريخ شروع دوره: ژانويه

شهريه: 100 دلار نيوزيلند

كمپ:                 منطقه Waiariki

كد دوره تحصيلي: G6303

ديپلم ملي در مديريت Agribusiness:

مدرك: ديپلم ملي

سطح: 5

طول دوره: 2 سال

نوع تحصيل: پاره‌وقت (در اوقات فراغت)

تاريخ شروع دوره: ژانويه

شهريه: 687/50 دلار براي افراد مقيم

كمپ:                 Waiarikiو Rotorua

كد دوره تحصيلي: ND0647

اين دوره براي كساني طراحي شده است كه در مزرعه كار مي‌كنند و مي‌خواهند مدرك پيشرفته در مزرعه‌داري را كسب كنند.

گواهينامه در فن‌آوري مد:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: آموزش در خانه (تمام‌وقت نيز موجود است).

تاريخ شروع: هر زمان كه مايل باشيد.

شهريه: 2500 دلار براي افراد مقيم

كمپ:                 آموزش در خانه

كد دوره تحصيلي: WR 2771

رشته‌هاي آموزشي: طراحي، فن‌آوري البسه، امور طراحي، مواد خام و غيره

(جنگل‌داري)

گواهينامه ملي در جنگل‌داري (مديريت بازرگاني):

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 5

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: آموزش در خانه

كد دوره تحصيلي: TBA

شرايط ورود به دوره: دارندگان ديپلم در علوم، رياضيات و انگليسي ارجهيت دارند.

رشته‌هاي آموزشي: امور مالي، بهداشت نيروي كار، توسعه و ايمني و غيره.

گواهينامه ملي در جنگل‌داري (مديريت عمليات):

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 5

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: مطالعه در خانه

كد: TBA

رشته‌هاي آموزشي: مشخصات شغل، نقشه‌ براي عمليات جنگل‌داري، نيازهاي محيط زيست، مسائل مربوط به استخدام، منابع و امور مالي، مفاهيم مديريت و غيره.

شرايط ورود به دوره:

1- داشتن ديپلم در علوم، رياضيات و دانستن زبان انگليسي ارجهيت دارد.

2- يا داشتن تجربه قبلي

ديپلم ملي در جنگل‌داري (مديريت جنگل‌داري):

مدرك‌: ديپلم ملي

سطح: 6

طول دوره: 2/5 سال

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه (براي افراد مقيم):    سال اول 3937 دلار نيوزيلند

سال دوم 3637 دلار نيوزيلند

سال سوم 2355 دلار نيوزيلند

ساير هزينه‌ها: كتب درسي، سياحت در جنگل (سال سوم)، كمربند و چكمه‌هاي ايمني و عينك‌هاي محافظ

كد دوره تحصيلي: ND5334

رشته‌هاي آموزشي: ايمني، بهداشت و محيط زيست، لوايح مربوط به جنگل‌داري، اكولوژي جنگل، مديريت تغذيه، مديريت جنگل‌ها، علم چوب، گياهشناسي، جنگل‌داري فني و غيره.

شرايط ورود:

1- ديپلم در علوم، رياضيات و دانستن زبان انگليسي ارجهيت دارند.

يا تجربه كاري براي كساني كه فاقد مدرك علمي هستند.

(مهارت‌هاي عملي جنگل‌داري)

گواهينامه در مهارت‌هاي مربوط به درو و برداشت جنگل:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 25 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: تاريخ‌هاي متعدد

شهريه (براي افراد مقيم): 5400 دلار نيوزيلند شامل اره دندانه زنجيري و چرخ دنده ايمني

كمپ:                 FTCو همينطور در Kawerau، Taupo، Hawkes Bay، Northlandو Opotiki

كد دوره تحصيلي: WR 2797

رشته‌هاي آموزشي: ايمني اره دندانه زنجيري، تعمير و نگهداري اره دندانه زنجيري، دستور‌العمل‌هاي ايمني و كاربرد آنها، كندن درخت و غيره.

شرايط ورود به دوره:

1- داشتن سن 17 سال

2- توانائي جسماني كار كردن در جنگل

3- موفقيت در مصاحبه

گواهينامه در درو و برداشت جنگل:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 4

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: براساس تقاضا

شهريه (براي افراد مقيم): 5887 دلار نيوزيلند شامل اره دندانه زنجيري و چرخ‌دنده ايمني

كمپ:                 FTCو همينطور در Opotikiو Hawkes Bay

كد دوره تحصيلي: WR 2768

گواهينامه در كندن كنده درخت بصورت عملي:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 2

طول دوره: 16 هفته

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: در تاريخ‌هاي متعدد

شهريه (براي افراد مقيم): 4397 دلار شامل اره دندانه زنجيري و چرخ‌دنده ايمني

كمپ:FTCو همينطور در Taupo، Tepuke، Northland، Whakataneو Hawkes Bay

كد دوره تحصيلي: WR 2616

رشته‌هاي آموزشي: دستور‌العمل مربوط به استفاده از اره دندانه‌ زنجيري، ايمني اره دندانه زنجيري، جنگل‌داري تجاري در نيوزيلند، كمك اوليه و غيره.

شرايط ورود به دوره:

1- داشتن سن 17 سال

2- توانائي جسمي براي فعاليت در جنگل

3- قبولي در مصاحبه

گواهينامه كنده‌كشي:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 16 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: در تاريخ‌هاي متعدد

شهريه (براي افراد مقيم): 2100 دلار نيوزيلند

كمپ: FTC  و ساير جنگل‌ها در جزيره شمالي

كد دوره تحصيلي: WR 2783

آرايشگري:

گواهينامه در آرايشگري (سال اول و دوم):

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 2-4

طول دوره: 2 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: براي سال اول 3937 دلار شامل وسايل آرايشگري و كتاب

سال دوم 3887 دلار شامل وسايل آرايشگري و كتاب

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي:WR 2770

رشته‌هاي آموزشي: مدل دادن به مو، رنگ زدن مو، كوتاه كردن مو، چگونگي ارتباط با مشتري، كمك اوليه و غيره

شرايط ورود به دوره:

سال اول: بوسيله مصاحبه

سال دوم: تكميل سال اول

رشته باغباني:

گواهينامه در باغباني:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه (براي افراد مقيم): 3177 دلار نيوزيلند

ساير هزينه‌ها: كتب درسي 250 دلار، سفرهاي تحقيقاتي

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2659

رشته‌هاي آموزشي: باغباني تزئيني، هرس، درختكاري و غيره

شرايط ورود به دوره:

1- داشتن 17 سال سن

2- تكميل كردن سال 11 بهتر است

3- قبولي در مصاحبه

گواهينامه در باغباني (تزئيني، چشم‌انداز و باغباني توليدي):

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه (براي افراد مقيم): 3500 دلار نيوزيلند

كمپ:                 Whakatane

كد دوره تحصيلي: TBA

رشته‌هاي آموزشي: گياهشناسي، باغباني توليدي، تزئين و چشم‌انداز (ساختن منظره) و غيره

شرايط ورود به دوره:

1- حداقل تكميل 3 سال متوسطه يا معادل آن يا تجربه كاري

2- حداقل 17 سال

3- توانائي جسمي جهت تكميل دوره

4- موفقيت در مصاحبه

گواهينامه در باغباني (توليد ميوه):

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه (براي افراد مقيم): 3500 دلار نيوزيلند

ساير هزينه‌ها: لباس، چكمه و باراني

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: TBA

دوره‌هاي آموزشي: توليد ميوه در نيوزيلند، خاك‌شناسي، گياهشناسي، پرورش نهال و غيره.

شرايط ورود به دوره:

1- حداقل تكميل دوره 3 ساله متوسطه يا معادل آن يا تجربه كاري

2- داشتن حداقل 17 سال

3- توانائي جسمي براي تكميل دوره

4- موفقيت در مصاحبه

مهمانداري:

گواهينامه در خدمات مواد غذائي و آشاميدني:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره تحصيلي: 18 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 2112 دلار نيوزيلند (شامل پيراهن مخصوص رستوران)

ساير هزينه‌ها: شلوار مشكي يا دامن

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2692

رشته‌هاي آموزشي: غذا، شراب، مهارت‌هاي مربوط به خدمات مشتري، امور توريستي، كمك اوليه، ايمني غذا و غيره.

شرايط ورود به دوره:

1- داشتن 18 سال كامل

2- قبولي در مصاحبه

گواهينامه در جهانگردي و مهمانداري:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 2-3

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 24 فوريه

شهريه (براي افراد مقيم): 3697 دلار نيوزيلند (شامل پيراهن مخصوص رستوران)

ساير هزينه‌ها: شلوار مشكي يا دامن

كمپ:                 Tokoroaو Whakatane

كد دوره تحصيلي: WR 2628

رشته‌هاي آموزشي: مهارت‌هاي مربوط به خدمات مشتري، مطالعات جهانگردي، آگاهي و بينش فرهنگي، ايمني غذا، كمك اوليه، خدمات غذائي و آشاميدني و غيره.

شرايط ورود به دوره:قبولي در مصاحبه

ديپلم در مديريت مهمانداري:

مدرك: ديپلم Waiariki

سطح: 5

طول دوره: 2 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: سال اول 4132 دلار شامل يونيفورم، سال دوم 3737 دلار

ساير هزينه‌ها: سال اول كارد و چنگال و كتب درسي 490 دلار، شلوار مشكي يا دامن

سال دوم: كتب درسي 160 دلار نيوزيلند

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: PA 0719

رشته‌هاي آموزشي:

سال اول: آشپزي حرفه‌اي، خدمات رستوران، خدمات بار، خانه‌داري، ايمني غذا و غيره

سال دوم: مديريت مهمانداري، مطالعه شراب، حسابداري، بازاريابي

شرايط ورود به دوره:

1- داشتن حداقل 17 سال

2- موفقيت در مصاحبه

(طراحي داخلي)

گواهينامه در طراحي داخلي:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 4

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه (براي افراد مقيم): 3412 دلار نيوزيلند

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2770

رشته‌هاي آموزشي: طراحي، رسم، تئوري و غيره

شرايط ورود:

1- داشتن 16 سال تمام

2- تكميل دوره چهارساله دبيرستان

3- گواهي در هنر يا 6 نمونه از منابع طراحي داخلي

برنامه‌هاي مقدماتي:

آشنائي با دوره دانشگاهي:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 2

طول دوره: 19 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه (براي افراد مقيم): 1212/50 دلار نيوزيلند

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2775

رشته‌هاي تحصيلي: مهارت‌هاي مطالعه، شمارش اعداد، مهارت‌هاي ارتباطاتي، كامپيوتر و غيره

هيئت حفظ منابع طبيعي نيوزيلند:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 1-2

طول دوره: 20 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: ژانويه و جولاي

شهريه: ندارد

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: G92031

اگر بين 16 تا 25 سال سن داريد و مي‌خواهيد راهنمائي‌هائي در زندگي اخذ كنيد آنوقت اين دوره براي شما ايده‌آل مي‌باشد. شما مي‌توانيد مهارت‌هاي زندگي را در اين دوره ياد بگيريد و فرا مي‌گيريد كه چگونه مهارت‌هاي شغلي را كسب كنيد.

مدرسه تابستاني ـ مهارت‌هاي مربوط به مطالعه دروس:

طول دوره: 4 روز

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 3 فوريه

شهريه: 25 دلار نيوزيلند

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: ASROG 9999

رشته خبرنگاري:

گواهينامه ملي در خبرنگاري (رشته مقدماتي):

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 3

طول دوره: 18 هفته

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 21 جولاي

شهريه: 1076 دلار نيوزيلند

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:                 Rotorua

كد دوره‌ تحصيلي: TBA

رشته‌هاي آموزشي: اطلاعاتي درباره رسانه‌هاي چاپي، تحقيق درباره داستانهاي خبري، مصاحبه كردن با افراد مختلف

ديپلم در خبرنگاري ـ چاپ :

مدرك: ديپلم Waiariki

سطح: 5

طول دوره: 2 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه (براي افراد مقيم): 4787 دلار نيوزيلند

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2782

رشته‌هاي آموزشي: سال اول: مباني داستانهاي خبري، طنزنويسي براي خبرنگاران، مهارت‌هاي فني براي خبرنگار، عكاسي، طراحي و صفحه‌آرائي و غيره.

سال دوم: نوشتن خبر، جمع‌آوري خبر، قانون، پليس، دادگاه و اخلاق رسانه‌اي، دولت محلي و غيره.

شرايط ورود:

1- گواهينامه ملي در خبرنگاري (مقدماتي)

2- يا دانشجويان مي‌توانند از دبيرستان، دانشگاه و غيره مستقيماً وارد اين دوره شوند.

3- موفقيت در مصاحبه

مطالعه ماروني‌ها:

گواهينامه در مطالعه ماروني‌ها:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 4

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: ندارد

ديپلم در مطالعه ماروني‌ها:

مدرك: ديپلم Waiariki

سطح: 5-6

طول دوره: 2 سال

نوع تحصيل: پاره‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 3187 دلار نيوزيلند

كارشناسي مطالعه ماروني‌ها:

مدرك‌: كارشناسي Waiariki

سطح: 5-7

طول دوره: 3 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 3667 دلار نيوزيلند

كد دوره تحصيلي:WR 2750

پرستاري و بهداشت:

كارشناسي پرستاري براي پرستاران ثبت‌شده:

مدرك: كارشناسي Waiariki

سطح: 5

طول دوره: 2 تا 6 سال (بستگي به تعداد دروس و امتحانات دارد)

نوع تحصيل: آموزش در خانه (تمام‌وقت نيز موجود است)

تاريخ شروع دوره: هر زمان كه دانشجو بخواهد.

شهريه: 75/613 دلار براي هر امتحان

كمپ:                 مطالعه در خانه

كد دوره تحصيلي:  WR 2752

اگر شما پرستار ثبت‌شده هستيد و مي‌خواهيد مدرك دانشگاهي خود را دريافت كنيد آنوقت اين دوره براي شما مناسب خواهد بود.

كارشناسي پرستاري:

مدرك: كارشناسي Waiariki

سطح: 5-7

طول دوره: 3 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 4062 دلار نيوزيلند

ساير هزينه‌ها: كتب درسي تا 650 دلار، يونيفورم 120 دلار

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2732

رشته‌هاي آموزشي: علم و هنر پرستاري، تحقيقات، هنر و علوم انساني، فيزيك و زيست‌شناسي و غيره.

شرايط ورود به دوره:

1- داوطلب بايد بيش از 17سال سن داشته باشد.

2- داشتن ديپلم دوره متوسطه

3- داشتن نمره 5/6 در IELTS(زبان انگليسي)

4- موفقيت در مصاحبه

گواهينامه در كنترل عفونت:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح:4

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: مطالعه در خانه

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 1750 دلار

كمپ: مطالعه در خانه يا Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2788

براي كساني كه مي‌خواهند اطلاعات بيشتري درباره چگونگي كنترل عفونت داشته باشند.

گواهينامه براي آسيستان مراقبت‌هاي بهداشتي:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 18 هفته

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 76/1076 دلار (براي افراد مقيم)

ساير هزينه‌ها: كتب درسي 84 دلار، بيمه 20 دلار

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: TBA

اين دوره براي كساني مناسب است كه مي‌خواهند مهارت‌ها و دانش لازم را براي كار كردن در محيط بيمارستان، مراقبت از بيماران در خانه و غيره كسب كنند.

شرايط ورود به دوره:

1- حداقل داشتن 17 سال سن

2- موفقيت در مصاحبه

علوم اجتماعي:

گواهينامه ملي در بهداشت رواني :

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 4

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه براي افراد مقيم: 3579 دلار نيوزيلند

كمپ:                 Whakatane

كد دوره تحصيلي: NC 5602

اين دوره براي كساني مناسب است كه مي‌خواهند به كساني كه دچار بيماريهاي رواني هستند كمك كنند.

گواهينامه ملي در خدمات انساني:

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 4

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه براي افراد مقيم: 3377 دلار

ساير هزينه‌ها: 150 دلار براي صدور مدرك

كمپ:                 Tokoroa

كد دوره تحصيلي: NC 5255

اين برنامه براي كساني مناسب است كه مي‌خواهند افراد دچار معلوليت را حمايت كنند و به آنها كمك نمايند.

شرايط ورود به دوره: موفقيت در مصاحبه

گواهينامه در مددكاري اجتماعي:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 4

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه براي افراد مقيم: 3848 دلار نيوزيلند

ساير هزينه‌ها: 100 دلار براي سفرهاي پژوهشي

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2703

شرايط ورود به دوره: موفقيت در مصاحبه

گواهينامه در مددكاري اجتماعي و جامعه:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 4

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه براي افراد مقيم: 3351 دلار

ساير هزينه‌ها: 100 دلار براي سفرهاي تحقيقي

كمپ:                 Whakatane، Tokoroa، Taupoو Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2731

اين برنامه به دانشجويان دانش و مهارت‌هاي لازم را براي كار كردن بعنوان مددكار اجتماعي در زمينه‌هاي مختلف اعطاء مي‌كند.

شرايط ورود به دوره: موفقيت در مصاحبه

كارشناسي كاربردي علوم اجتماعي:

مدرك: كارشناسي Waiariki

سطح: 5-7

طول دوره: 3 سال

نوع تحصيل: تمام‌وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 75/3952 ـ 75/4452  دلار نيوزيلند

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2780

فارغ‌التحصيلان اين دوره از دانش و مهارت‌هاي كافي و ضروري جهت كار بعنوان مددكار اجتماعي در زمينه‌هاي خدمات اجتماعي و مددكاري اجتماعي برخوردار خواهند شد.

شرايط ورود به دوره:

1- گواهينامه مددكاري اجتماعي و جامعه

يا گواهينامه در مددكاري اجتماعي

2- قبولي در مصاحبه

ورزش

گواهينامه در ورزش، تندرستي و تفريحات سالم:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3-4

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام‌ وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه براي افراد مقيم: 75/3631 دلار نيوزيلند

ساير هزينه‌ها: 332 دلار براي صدور مدرك

كمپ:                 Whakataneو Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2654

تدريس

گواهينامه در تدريس بزرگسالان:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 4

طول دوره: 140 ساعت

نوع تحصيل: پاره‌ وقت

شهريه: 512 دلار نيوزيلند

كد دوره تحصيلي: G 14081

گواهينامه در تدريس و فراگيري بزرگسالان (سطح4):

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 4

طول دوره: 600 ساعت، 9 درس

نوع تحصيل: پاره وقت

شهريه: 355 دلار براي هر درس

كد دوره تحصيلي: WR 2774

ديپلم تدريس،  آموزش كودكان در مراحل اوليه زندگي:

مدرك: ديپلم Waiariki

سطح: 5-7

طول دوره: 3 سال

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 3755 دلار

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:                 Gisborne، Whakatane، Taupoو Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2757

اگر دوست داريد كه ذهن كودكان را توسعه دهيد آنوقت مي‌بايستي معلم دوران كودكي شويد.

شرايط ورود به دوره:

1- ديپلم

2- تجربه كاري

مديريت جهانگردي

ديپلم در جهانگردي:

مدرك: ديپلم Waiariki

سطح: 5

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: مطالعه در خانه

تاريخ شروع دوره: 21 جولاي

شهريه: حدود 5500 دلار

سايز هزينه‌ها: لباس براي بيرون، غذا و هزينه سفر

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2792

ديپلم در مديريت جهانگردي:

مدرك: ديپلم Waiariki

سطح: 5-7

طول دوره: 2-3 سال

نوع تحصيل: تمام وقت و مطالعه در خانه

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 500 دلار براي هر امتحان يا 3667 دلار تمام وقت

ساير هزينه‌ها: كتب درسي تا 800 دلار

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2753

اين ديپلم كه چكيده‌اي از مدرك كارشناسي مديريت جهانگردي است براي آنهائي مناسب مي‌باشد كه از تجربه كافي در صنعت توريسم برخوردار هستند و مايل هستند در حين تحصيل كار هم بكنند.

كارشناسي در مديريت توريسم:

مدرك: كارشناسي Waiariki

سطح: 5-7

طول دوره: 3 سال

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 4117 تمام وقت

ساير هزينه‌ها: كتب درسي

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2723

اين اولين مدرك كارشناسي در توريسم است كه در نيوزيلند ارائه مي‌گردد. اين دوره فارغ‌التحصيلان را براي كار در بزرگترين صنعت دنيا يعني جهانگردي آماده مي‌سازد.

راهنماي جهانگردان

گواهينامه در راهنماي جهانگردان:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 4

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 3665 دلار شامل يونيفورم و كتب درسي

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2697

گواهينامه در امور جهانگردي:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 4

طول دوره: 1سال

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 4803 دلار نيوزيلند

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2622

ديپلم در ماجراجوئيهاي جهانگردي:

مدرك: ديپلم Waiariki

سطح: 5

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 5767 دلار

ساير هزينه‌ها: كتب درسي 320 دلار نيوزيلند

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2784

اگر مي‌خواهيد يك راهنماي خوبي در امور هيجان‌انگيز توريسم باشيد اين رشته براي شما مناسب است. شما مي‌توانيد مهارت لازم را در هدايت بلم و شناور شدن بر روي دريا را كسب كنيد.

شرايط ورود به دوره:

1- گواهينامه امور جهانگردي

2- موفقيت در مصاحبه

سير و سياحت

گواهينامه در جهانگردي:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 2

طول دوره: 18 هفته

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 21 جولاي

شهريه: 495 دلار

ساير هزينه‌ها: 55 دلار براي پيراهن رستوران، شلوار مشكي يا دامن

كمپ:                 Tokoroaو Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2745

گواهينامه در جهانگردي و سير و سياحت:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 3872 دلار

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: WR 2755

اين دوره شما را با صنعت جهانگردي و سفر آشنا مي‌سازد و درباره ذخيره جا در هتل و برخورد با جهانگردان و غيره اطلاعات خوبي به شما مي‌دهد.

گواهينامه ملي در سفر (سطح 4):

مدرك: گواهينامه ملي

سطح: 4

طول دوره: 18 هفته

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 1842 دلار

كمپ:                 Rotorua

كد دوره تحصيلي: NC 5243

اين دوره براي كساني كه مي‌خواهند در آژانس مسافرتي كار كنند بسيار مفيد است.

مديريت پردازش چوب

گواهينامه در پردازش چوب‌هاي محكم:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 3587 دلار

كد دوره تحصيلي: WR 2763

ديپلم ملي در فن‌آوري پردازش چوب:

مدرك: ديپلم ملي

سطح: 5

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: آموزش در خانه

تاريخ شروع دوره: فوريه در جزيره شمالي و آوريل در جزيره جنوبي

شهريه: 3700 دلار

كد دوره تحصيلي: ND 0753

گواهينامه در نگهداري اره و ماشين اره‌كشي:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 3587 دلار نيوزيلند

ساير هزينه‌ها: چكمه‌هاي ايمني، حفاظ گوش

كد دوره تحصيلي: WR 2764

گواهينامه در تراشكاري الوار:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه و 21 جولاي

شهريه: 3587 دلار

ساير هزينه‌ها: چكمه‌هاي ايمني، حفاظ گوش

كد دوره تحصيلي: WR 2765

گواهينامه در درجه‌بندي كردن الوار:

مدرك: گواهينامه Waiariki

سطح: 3

طول دوره: 1 سال

نوع تحصيل: تمام وقت

تاريخ شروع دوره: 10 فوريه

شهريه: 3587 دلار

ساير هزينه‌ها: چكمه‌هاي ايمني، حفاظ گوش

كد دوره تحصيلي: WR 2760

براي اطلاعات بيشتر مي‌توانيد به وب‌سايت Waiarikiمراجعه كنيد:

www.waiariki.ac.nz

آدرس:

Mokoia Campus, Private Bag 3028, Rotorua, New Zealand

تلفن:                        8712 346-7-64+

فاكس:                      8721 346-7-64+

international@waiariki.ac.nz:پست الكترونيكي

انستيتو تكنولوژي Waikato

انستيتو تكنولوژي وايكاتو در مركز شهر هاميلتون قرار گرفته است و به مركز خريد نزديك مي‌باشد. اين انستيتو يكي از بزرگترين پلي‌تكنيك‌ها در نيوزيلند مي‌باشد و رشته‌هاي متنوع تحصيلي ارائه مي‌دهد. كليه اين رشته‌ها مورد تأئيد مسئولين آموزش عالي نيوزيلند است و در سطح جهان معتبر مي‌باشد.

هدف اصلي انستيتو تكنولوژي وايكاتو ارائه آموزش حرفه‌اي با كيفيت بسيار بالا است كه برمبناي مهارت‌هاي انفرادي قرار دارد. اين انستيتو داراي مدرسان ماهر و با تجربه در زمينه تخصصي خويش مي‌باشند. براي دانشجويان خارجي كلاس‌هاي تقويتي زبان انگليسي داير مي‌باشد.

تسهيلات و امكانات:

كمپ ورزشي و تفريحي مجهز كه در آن واليبال، بدمينتون، تنيس روي ميز، بسكتبال، فوتبال داخل سالن را مي‌توان بازي كرد و همينطور يك محل پرورش اندام نيز موجود است.

كلاس‌هاي درس مدرن همراه با سالن‌هاي سخنراني و آموزش و آزمايشگاه

دسترسي رايگان و 24 ساعته به اينترنت و كامپيوتر

كمك به دانشجويان خارجي در كليه زمينه‌ها

دسترسي آسان انستيتو به مركز خريد و نزديك به سواحل زيبا و جذابيت‌هاي توريستي اوكلند.

استقبال از دانشجو در فرودگاه و انتقال دانشجو به محل سكونت

مشاوره در امر مسكن و پيدا كردن خانواده مناسب براي اسكان دانشجو

انجام برنامه‌هاي راهنمائي براي آشنائي بيشتر دانشجويان با محيط اطراف

اطاق‌هاي عمومي براي دانشجويان خارجي در باشگاههاي بين‌المللي

اطاق‌هاي مخصوص دعا و انجام مراسم مذهبي

مزاياي تحصيل در انستيتو تكنولوژي وايكاتو:

اين انستيتو دولتي است.

رشته‌هاي تحصيلي اين انستيتو مورد تأئيد دولت و وزارت آموزش عالي نيوزيلند است و در سطح بين‌المللي از اعتبار زيادي برخوردار است.

مدرسان ماهر و باتجربه كه به امر آموزش مشغول هستند.

اطلاعات مختصري درباره شهر هاميلتون:

همانطور كه گفته شد انستيتو تكنولوژي وايكاتو در مركز شهر هاميلتون قرار گرفته است. شهر هاميلتون در قلب يك ناحيه عمده كشاورزي قرار دارد و يك مكان ايده‌آل براي زندگي و تحصيل است. آب و هوا در شهر هاميلتون معتدل است و جمعيت 000/120 نفري هاميلتون از مزاياي زندگي شهري و روستائي بهره‌مند هستند. اين منطقه يك ناحيه ثروتمند و مرفه است و تسهيلات و امكانات تحصيلي و ورزشي در سطح بسيار بالائي در اين شهر وجود دارد.

انستيتو تكنولوژي وايكاتو رشته‌هاي آموزشي ذيل را ارائه مي‌دهد:

زبان انگليسي عمومي و پيشرفته

دوره تركيبي فن‌آوري اطلاعات و زبان انگليسي

دوره تركيبي بازرگاني و انگليسي

هوانوردي

كشاورزي و پستانداران سم‌دار

بازرگاني

ارتباطات

آموزش و پرورش

برق

مهندسي و معماري

آرايشگري

باغباني

فن‌آوري اطلاعات

فرهنگ ماروني

هنرهاي رسانه‌اي

پرستاري و بهداشت

فن‌آوري دفتري

علوم

خدمات اجتماعي

ورزش

جهانگردي

كليه دروس توسط مدرسان باتجربه، ماهر و كار آشنا تدريس مي‌گردد.

برنامه‌ها و رشته‌هاي تحصيلي:

سال تحصيلي انستيتو تكنولوژي وايكاتو از دو نيم‌سال تشكيل مي‌شود كه در بيشتر موارد يك تعطيلي دو هفته‌اي بين دو نيم‌سال وجود خواهد داشت. برنامه و رشته‌هاي تحصيلي كه در اين انستيتو ارائه مي‌گردد شامل حضور يافتن در كلاس‌هاي درس و كسب تجربه عملي و مطالعه دروس بصورت انفرادي يا گروهي جهت انجام تكاليف مربوطه است.

ترم اول: (فوريه ـ جون) تعطيلات در عيدپاك، تعطيلي نيم‌ترم كه معمولاً 2 هفته طول مي‌كشد  (آوريل و مه)

ترم دوم: (جولاي ـ نوامبر) تعطيلي نيم ترم كه معمولاً دو هفته طول مي‌كشد (سپتامبر)

گواهينامه‌ها و ديپلم‌هاي مربوط به فوق‌ليسانس

ديپلم‌هاي مربوط به فوق‌ليسانس:

پرستاري

پرستاري (بهداشت رواني ماروني‌ها)

علوم تربيت‌بدني و ورزش

گواهينامه‌هاي مربوط به فوق‌ليسانس:

پرستاري آموزش خانواده و كودك

پرستاري

علوم تربيت‌ بدني و ورزش

مدارك و دوره‌هاي فوق ‌ليسانس:

ليسانس با امتياز ويژه هنرهاي رسانه‌اي

ليسانس با امتياز ويژه علوم تربيت بدني و ورزش

فوق‌ليسانس علوم (علوم تربيت بدني و ورزش)

دوره‌هاي دانشگاهي:

علوم اجتماعي كاربردي

علوم اجتماعي كاربردي (آموزش بزرگسالان)

علوم اجتماعي كاربردي (مشاوره)

علوم اجتماعي كاربردي (مشاوره ماروني)

علوم اجتماعي كاربردي (مددكاري اجتماعي)

علوم اجتماعي كاربردي (توسعه ماروني‌ و Reo)

بازرگاني

فن‌آوري اطلاعات

هنرهاي رسانه‌اي

هنرهاي رسانه‌اي (موزيك)

هنرهاي رسانه‌اي (ارتباطات)

هنرهاي رسانه‌اي (هنرهاي بصري)

مامائي

پرستاري

علوم تربيت بدني و ورزش

ديپلم‌ها

ديپلم‌هاي فارغ‌التحصيلي:

حسابداري

بازرگاني

علوم ارتباطات

ارتباطات

ارتباطات (تبليغات)

ارتباطات (روابط عمومي)

فن‌آوري اطلاعات

فن‌آوري اطلاعات در آموزش و پرورش

فن‌آوري اطلاعات در آموزش و پرورش (يادگيري الكترونيكي كاربردي)

بازاريابي

تدريس انگليسي به خارجيان

ديپلم‌هاي پيشرفته:

علوم تربيت بدني و ورزش (Exit Award)

ديپلم‌ها:

تدريس و يادگيري بزرگسالان

درختكاري

مديريت بازرگاني (سطح 5)

مشاوره

مهندسي راه و ساختمان

باغباني

فن‌آوري ارتباطات و اطلاعات (سطح5)

فن‌آوري ارتباطات و اطلاعات (سطح6)

جهانگردي بين‌المللي

طراحي منظره و فن‌آوري

شهر لندن و ديپلم بين‌المللي در جهانگردي

بازاريابي

تقويت بهداشت روان

داروهاي طبيعي و تقويتي

آموزش فردي تندرستي

مددكاري اجتماعي

علوم تربيت‌ بدني و ورزش

ورزش و تفريحات سالم

ورزش و تفريحات (مديريت تفريحات سالم)

ورزش و تفريحات (مديريت ورزش)

تدريس (آموزش ابتدائي كودكان)

فن‌آوري

فن‌آوري (كشاورزي)

فن‌آوري (درختكاري)

فن‌آوري (هوانوردي)

فن‌آوري (محيط زيست)

فن‌آوري (مهندسي كامپيوتر)

فن‌آوري (برق)

فن‌آوري (مهندسي برق)

فن‌آوري (مديريت پستانداران سم‌دار)

فن‌آوري (مطالعه پستانداران سم‌دار)

فن‌آوري (پردازش و منابع جنگل)

فن‌آوري (باغباني)

فن‌آوري (كنترل و اندازه‌گيري صنعتي)

فن‌آوري (خلق منظره)

فن‌آوري (طراحي منظره)

فن‌آوري (نصب منظره‌هاي مصنوعي)

فن‌آوري (مهندسي مكانيك)

فن‌آوري (مهندسي نيرو)

فن‌آوري (علوم)

فن‌آوري (ارتباطات)

ديپلم‌هاي ملي:

فن‌آوري معماري

امور بازرگاني كامپيوتري

مديريت ساختمان

خبرنگاري

بررسي كميت

علوم (سطح5)

علوم (سطح6)

خدمات اجتماعي (مشاوره) سطح6

خدمات اجتماعي (مددكاري اجتماعي) سطح6

ديپلم‌هاي نيوزيلند:

بازرگاني

مديريت مهمانداري

گواهينامه‌ها:

گواهينامه‌هاي فارغ‌التحصيلي:

علوم ارتباطات

فن‌آوري اطلاعات در آموزش و پرورش (Exit Award)

فن‌آوري اطلاعات در آموزش (فراگيري الكترونيكي كاربردي)

تدريس انگليسي به خارجيان

گواهينامه‌هاي پيشرفته:

باغباني

درختكاري

هوانوردي

مطالعه پستانداران سم‌دار

فن‌آوري و طراحي منظره

آشپزي حرفه‌اي

كنترل و نظارت حرفه‌اي

فن‌آوري

فن‌آوري (كشاورزي)

فن‌آوري (درختكاري)

فن‌آوري (هوانوردي)

فن‌آوري (محيط زيست)

فن‌آوري (مهندس برق)

فن‌آوري (مطالعه پستانداران سم‌دار)

فن‌آوري (پردازش و منابع جنگل)

فن‌آوري (باغباني)

فن‌آوري (منظره)

فن‌آوري (مكانيك)

فن‌آوري (علوم)

سير و سياحت

گواهينامه‌ها:

تدريس و فراگيري بزرگسالان

تدريس بزرگسالان

كارشناسان ديابت پيشرفته

انگليسي پيشرفته

تقويت پيشرفته بهداشت رواني

كشاورزي

فن‌آوري كاربردي (مهندسي اتومبيل)

فن‌آوري كاربردي (مهندسي اتومبيل‌هاي سنگين)

فن‌آوري كاربردي (بازسازي اتومبيل)

فن‌آوري كاربردي (برق)

فن‌آوري كاربردي (Panelbeating)

فن‌آوري كاربردي (صوتي اتومبيل)

زيبائي و آرايش ناخن

انگليسي مقدماتي براي خارجيان

فيزيوتراپي و الكترولوژي

مديريت بازرگاني (سطح5)

مديريت بازرگاني و كامپيوتر (سطح3)

مديريت بازرگاني و كامپيوتر (سطح4)

مديريت بازرگاني و كامپيوتر (سطح4) (مديريت بهداشت)

مديريت بازرگاني و كامپيوتر (سطح4) (مطالعات منشيگري)

كامپيوتر و ارتباطات تجاري

كامپيوتر و ارتباطات تجاري (Korowal)

بازرگاني

بازرگاني (بازاريابي اينترنت)

بازرگاني (مديريت بازرگاني ماروني)

بازرگاني (بازاريابي)

بازرگاني (مديريت شركت‌هاي كوچك بازرگاني)

خرده‌فروشي مواد تكميلي بهداشتي

فن‌آوري اطلاعات و كامپيوتر

عمليات مركز تماس و تلفن

فن‌آوري لبني

آسيستان دندانپزشكي

آموزش و پرورش دوره طفوليت

تقويت آموزشي

تقويت آموزشي (فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات)

تقويت آموزشي (آموزش ويژه)

تقويت آموزشي (تدريس زبان انگليسي به خارجيان)

زبان انگليسي متوسطه براي خارجيان

زبان انگليسي ويژه زندگي و كار در نيوزيلند

زبان انگليسي براي خارجيان

تدريس زبان انگليسي

ورود به عالم تجارت

ورود به عالم تجارت ـ برق

ورود به عالم تجارت ـ فولاد نرم

ورود به عالم تجارت ـ لوله‌كشي و اتصال لوله گاز

ورود به عالم تجارت ـ پشت‌ بام سازي

ورود به عالم تجارت ـ فولاد ضد زنگ

مطالعه پستانداران سم‌دار

مطالعه پستانداران سم‌دار (مربعي اجتماعي)

مطالعه پستانداران سم‌دار (آشنائي با توليدمثل و پرورش)

مطالعه پستانداران سم‌دار (اسب مسابقه)

مطالعه پستانداران سم‌دار (كارهاي اصطبل)

كارهاي گلفروشي

كارهاي گلفروشي (سطح4)

زبان خارجي

آرايشگري (مردان)

كارهاي باغباني

كارهاي باغباني (سطح4)

كارهاي باغباني (سطح4) باغباني تزئيني

كارهاي باغباني (سطح4) درختكاري

كارهاي مهمانداري

خدمات انساني

خدمات انساني (حمايتِ  ازكار افتاده‌ها)

خدمات انساني (حمايت از اشخاص مسن)

فن‌آوري اطلاعات

زبان انگليسي دوره متوسطه براي خارجيان

زبان انگليسي مقدماتي براي خارجيان

آشنائي با مطالعات دروس

مديريت

فن‌آوري گوشت

كميته ملي مشاوره در رابطه با مدارك كامپيوتر

تراپي طبيعي

دوره ماقبل متوسطه انگليسي براي خارجيان

ماجراجوئيهاي حرفه‌اي

مراقبت از كودكان بصورت حرفه‌اي

پروفيشستي

ورزش و مديريت رويدادها و تفريحات

امنيت

خدمات اجتماعي

ورزش

پشتيباني از سالخوردگان

انگليسي سطح پيشرفته براي خارجيان

فن‌آوري تجاري

فن‌آوري تجاري ـ اتومبيل

فن‌آوري تجاري ـ تعمير بدنه

فن‌آوري تجاري ـ نجاري

فن‌آوري تجاري ـ برق

فن‌آوري تجاري ـ جنگلداري

فن‌آوري تجاري ـ باغباني

فن‌آوري تجاري ـ نازك‌كاري

فن‌آوري تجاري ـ لوله‌كشي، اتصال لوله‌ گاز و پشت‌ بام سازي

فن‌آوري تجاري ـ تراشكاري و جوشكاري

سطح فوق متوسط انگليسي براي خارجيان

  • گواهينامه‌هاي ملي:

آموزش و پرورش براي بزرگسالان (سطح4)

كشاورزي (سطح2) ـ آشنائي با مهارت‌هاي امور مزرعه

مراقبت از حيوانات

سلماني

زيبائي و آرايش ناخن (سطح4)

مديريت بازرگاني و كامپيوتر (سطح2)

كامپيوتر (سطح3)

مراقبت و آموزش و پرورش و تربيت دوران طفوليت (سطح3)

مهندسي برق (سطح2)

مهندسي برق (سطح3)

مهندسي برق (سطح4)

تغذيه برق ـ سطح2

امنيت الكترونيكي (سطح3)

مطالعه پستانداران سم‌دار (مهارت‌هاي مقدماتي)

مطالعه پستانداران سم‌دار سطح3 ـ پرورش

مطالعه پستانداران سم‌دار سطح3 ـ كارهاي اصطبل

مطالعه پستانداران سم‌دار سطح4 ـ اسب مسابقه

مطالعه پستانداران سم‌دار سطح4 ـ پرورش حيوانات

جنگلداري (مهارت‌هاي پايه) سطح2

آرايشگري (كارهاي سلماني) سطح4

آرايشگري (كارهاي آرايشگري)  سطح4

آرايشگري (امور سالن آرايشگاه)

مهمانداري (آشپزي) سطح2

مهمانداري (آشپزي) سطح3

مهمانداري (آشپزي) سطح4

مهمانداري (خدمات آشاميدني و غذائي) سطح2

مهمانداري (خدمات آشاميدني و غذائي) سطح3

خدمات انساني ـ سطح4

مديريت صنعتي و كنترل ـ سطح4

برنامه‌هاي پايه سازمان آموزش صنايع

درودگري (نازك‌كاري) (مقدمه)

بهداشت روان (كارهاي مربوط به تقويت بهداشت روان) سطح4

بهداشت روان (كارهاي مربوط به تقويت بهداشت روان) سطح4 ـ Tolora

صنعت اتومبيل (مهندسي اتومبيل) فقط براي دانشجويان ITO

صنعت اتومبيل (مهندسي وسايل نقليه سنگين) فقط براي دانشجويان ITO

صنعت اتومبيل (بازسازي اتومبيل) فقط براي دانشجويان ITO

صنعت اتومبيل (ورود به صنعت اتومبيل)

صنعت اتومبيل (ورود به تجارت بدنه اتومبيل)

امنيت (سطح2)

امنيت (سطح3)

خدمات اجتماعي (سطح4)

حمايت از سالخوردگان (سطح3)

گردشگري و سير و سياحت (مهارت‌هاي عمده) سطح3

دامپزشكي

گواهينامه‌هاي مقدماتي:

هنرهاي رسانه‌اي

فن‌آوري و علوم

ورزش، آمادگي جسماني و تفريحات سالم

گواهينامه‌هاي پايه:

بازرگاني

زيبائي و آرايشگري

آشنائي با امور بهداشتي

حدود شهريه رشته‌ها :

 

رشته‌ها مدارك مدت، شروع ترم و شهريه (دلار نيوزيلند)
رشته ساختمان و حمل و نقل ديپلم در مهندسي راه و ساختمان 5/2سال، فوريه، 15440
ديپلم ملي در فن‌آوري معماري 3/2سال، فوريه، 15440
ديپلم ملي در نظارت كميت 2سال، فوريه، 15440
ديپلم ملي در مديريت ساختمان 2سال، فوريه، 15440
ديپلم در فن‌آوري (محيط ساختمان) 2 سال، فوريه و جولاي، 15440
ديپلم در فن‌آوري (مهندسي مكانيك) 2سال، فوريه، 15440
گواهينامه در امور فن‌آوري (تعمير بدنه اتومبيل، وسيله نقليه سبك و سنگين) 1سال، فوريه و جولاي، 15440
گواهينامه در فن‌آوري كاربردي (بازسازي اتومبيل، مهندسي وسايل نقليه سنگين، كارهاي صوتي وسيله نقليه) 20 هفته، فوريه و جولاي، 7720

 

گواهينامه در فن‌آوري (نجاري، نازك‌كاري، لوله‌كشي، جوشكاري و تراش) 1سال، فوريه و جولاي، 15440
گواهينامه مقدماتي در علوم و فن‌آوري 1 سال، فوريه و جولاي، 15440
بازرگاني گواهينامه پايه در بازرگاني 5 ماه، فوريه و جولاي، 5880
گواهينامه در بازرگاني 1 سال، فوريه و جولاي، 11760
گواهينامه در بازرگاني (بازاريابي، شركت‌هاي تجاري كوچك و بازاريابي از طريق اينترنت) 1سال، فوريه و جولاي، 11760
ديپلم نيوزيلند در بازرگاني 2 سال، فوريه و جولاي، 11760
ديپلم بازاريابي 1سال، فوريه، 11760
ليسانس بازرگاني 4سال، فوريه و جولاي، 11760
ديپلم فارغ‌التحصيلي در حسابداري 5/2 سال، فوريه و جولاي، 11760
ديپلم فارغ‌التحصيلي در بازرگاني 1سال، فوريه و جولاي، 11760
ديپلم فارغ‌التحصيلي در بازاريابي 1سال، فوريه. 11760
ارتباطات ديپلم فارغ‌التحصيلي در ارتباطات (روابط عمومي ـ تبليغات) 1سال، فوريه و جولاي، 11760
ديپلم ملي در روزنامه‌نگاري 1سال، جولاي، 15440
آموزش و پرورش ليسانس علوم اجتماعي كاربردي (آموزش بزرگسالان) 3سال، فوريه، 11760
برق ديپلم در فن‌آوري ـ الكتروتكنولوژي 2سال، فوريه، 15440
گواهينامه در فن‌آوري كاربردي ـ برق 2سال، فوريه و جولاي، 15440
مباني برق 16 هفته، فوريه و جولاي، 8340
گواهينامه ملي در امنيت الكترونيكي 1سال، فوريه و جولاي، 15440
زبان انگليسي گواهينامه در زبان انگليسي 9 هفته، در ايام مختلف، 2940
گواهينامه در انگليسي پيشرفته 18 هفته، فوريه و جولاي، 5880
آرايشگري گواهينامه در آرايشگري 1سال، فوريه، 15440
گواهينامه در فن‌آوري زيبائي و ناخن 1 سال، فوريه و مارس، 15440
گواهينامه پايه در آرايشگري و زيبائي 20 هفته، جون، 12880
باغباني گواهينامه فن‌آوري تجاري (باغباني) 1سال، فوريه و جولاي، 15440
گواهينامه كارهاي گلكاري 1سال، فوريه، 15440
ديپلم در طراحي چشم‌انداز و تكنولوژي مربوطه 3سال، فوريه، 15440
ديپلم در تكنولوژي تجارت (درختكاري، باغباني زينتي، نصب چشم‌انداز مصنوعي) 2سال، فوريه، 15440
ديپلم در تكنولوژي ـ درختكاري، طراحي چشم‌انداز و نصب و باغباني 2سال، فوريه، 15440
گواهينامه پيشرفته در گلكاري، باغباني و باغباني زينتي 2سال، فوريه، 15440
ديپلم در گلكاري 3سال، فوريه، 15440
گواهينامه Aorakiدر جنگلداري 1سال، فوريه و جولاي، 15440
مهمانداري گواهينامه در تهيه مواد غذائي 1سال، فوريه، 15440
گواهينامه پيشرفته در آشپزي حرفه‌اي 1سال، فوريه، 15440
گواهينامه ملي در مهمانداري (مواد غذائي و آشاميدني) 5ماه، فوريه و جولاي، 10430
فن‌آوري اطلاعات گواهينامه ملي در كامپيوتر سطح3 5ماه، فوريه و جولاي، 7460
گواهينامه در زبان انگليسي، گواهينامه در كامپيوتر و فن‌آوري اطلاعات 1سال، فوريه و جولاي، 13990
گواهينامه در كامپيوتر و فن‌آوري اطلاعات 5 ماه، فوريه و جولاي، 8110
ديپلم در فن‌آوري ارتباطات و اطلاعات (شامل گزينه‌هاي تكنسيني) سطح5 1سال، فوريه، 15440
ديپلم در فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات (شامل گزينه‌هاي تكنسيني) سطح6 15440
ليسانس فن‌آوري اطلاعات 3 سال، فوريه، 15440
ديپلم فارغ‌التحصيلي در فن‌آوري اطلاعات 1سال، آوريل و نوامبر، 15440
فن‌آوري در كشاورزي و پرورش حيوانات گواهينامه كشاورزي 1سال، فوريه و مه، 15440
گواهينامه در پرورش پستانداران سم‌دار 1سال، ژانويه و مه، 15440
ديپلم در فن‌آوري ـ كشاورزي،مديريت پستانداران سم‌دار و مطالعه پستانداران سم‌دار 2سال، فوريه، 15440
زبان و فرهنگ ماروني هنرهاي نمايشي ماروني 1سال، ژانويه، 15440
گواهينامه در Te Reo Rangatira 1سال، فوريه، 11760
ديپلم در Te Ano Tapu 2سال، فوريه، 11760
هنرهاي رسانه‌اي ليسانس هنرهاي رسانه‌اي (همچنين ليسانس با امتياز ويژه) گزينه‌ها: هنرهاي تجسمي، ارتباطات و موزيك) 3سال، فوريه، 15440
گواهينامه مقدماتي در هنرهاي رسانه‌اي 5ماه، فوريه و جولاي، 5880
پرستاري و مامائي ديپلم فوق‌ليسانس در پرستاري 1سال، فوريه، 11760
ليسانس پرستاري 3سال، فوريه، 16440
پرستاري مقدماتي 1سال، فوريه، 16440
گواهينامه در درمان‌هاي طبيعي 1سال، فوريه، 15440
آشنائي با امور بهداشتي 1سال، فوريه، 11760
ديپلم در داروهاي طبيعي و مكمل 2سال، فوريه، 15440
فن آوري دفتري گواهينامه ملي در مديريت بازرگاني و كامپيوتر (سطح2) 5ماه، فوريه و جولاي، 5880
گواهينامه در مديريت بازرگاني و كامپيوتر (سطح3) 5ماه، فوريه و جولاي، 5880
گواهينامه در مديريت بازرگاني و كامپيوتر (سطح4) 5ماه، فوريه و جولاي، 5880
ديپلم در مديريت بازرگاني 1سال، فوريه و جولاي، 11760
علوم و فن‌آوري گواهينامه ملي در دامپزشكي (پرستاري) 1سال، فوريه، 15440
گواهينامه مقدماتي در فن‌آوري و علوم 1سال، فوريه و جولاي، 15440
ديپلم ملي در علوم 2سال، فوريه، 15440
ديپلم در تكنولوژي 2سال، فوريه و جولاي، 15440
هوانوردي 2سال، فوريه و جولاي، 50000
خدمات اجتماعي گواهينامه در خدمات اجتماعي 1سال، فوريه، 11760
ديپلم در كارهاي اجتماعي 2سال، فوريه. 11760
ديپلم در مشاوره 2سال، فوريه. 11760
ليسانس خدمات اجتماعي كاربردي (مشاوره يا مددكاري اجتماعي) 3سال، فوريه. 11760
ورزش فوق‌ليسانس علوم (علوم تربيت‌بدني و ورزش) 2سال، فوريه و جولاي، 15440
ديپلم فوق‌ليسانس در ورزش و علوم تربيت بدني 1سال، فوريه و جولاي، 15440
گواهينامه فوق‌ليسانس در ورزش و علوم تربيت‌بدني 5ماه، فوريه و جولاي، 7720
ليسانس ورزش و علوم تربيت بدني 3سال، فوريه، 15440
ديپلم در آمادگي جسماني فردي 1سال، فوريه، 15440
ديپلم در ورزش و تفريحات سالم 2سال، فوريه و جولاي، 15440
گواهينامه در ورزش 2سال، فوريه، 15440
گواهينامه در مديريت رويدادها، تفريحات سالم و ورزش 1سال، فوريه، 15440
جهانگردي ديپلم در گردشگري بين‌المللي 2سال، فوريه، 11760
گواهينامه پيشرفته در سير و سياحت 1سال، فوريه، 11760
گواهينامه در ماجراجوئيهاي حرفه‌اي (صخره‌نوردي) 1سال، فوريه، 11760
گواهينامه در سير و سياحت 5ماه، فوريه و جولاي، 5880

تذكر:

شهريه‌هاي ذكر شده براي يكسال تحصيلي تمام‌وقت مي‌باشند و براي دانشجوياني كه مي‌خواهند بيش از يك رشته تمام‌وقت را در سال انجام بدهند شهريه جداگانه‌اي دريافت خواهد گرديد. اين شهريه‌ها شامل ماليات، ثبت‌نام و پذيرش، مشاوره تحصيلي، كلاس‌هاي تقويتي زبان انگليسي و غيره است.

بعد از شروع برنامه تحصيلي شهريه بازگردانده نمي‌شود.

حدود هزينه‌هاي عمومي:

هزينه‌هاي تحصيلي:

كتاب و لوازم‌التحرير                                                500 دلار نيوزيلند

شهريه ورودي براي امتحانات                                     120 دلار نيوزيلند

هزينه زندگي:

مسكن                                                                 165 دلار نيوزيلند در هفته

هزينه‌هاي جاري زندگي                                           50 دلار نيوزيلند در هفته

بيمه پزشكي                                                         600 دلار نيوزيلند در سال

خدمات مربوط به پيدا كردن مسكن:

زندگي با خانواده نيوزيلندي يا در مهمانخانه 125 دلار نيوزيلند

استقبال از دانشجو در فرودگاه و انتقال او به آدرس محل سكونت:

فرودگاه اوكلند يا هاميلتون                                       75 دلار نيوزيلند

لطفاً براي كسب اطلاعات بيشتر با آدرس و شماره تلفن‌هاي ذيل تماس بگيريد:

دفتر تحقيقات و پژوهش براي دوره فوق‌ليسانس

تلفن:           8800 834 07 (داخلي 8460)پست الكترونيكي (E-mail)  research@wintec.ac.nz

تماس با دانشكده‌ها:

تلفن:                 8457 834 07 (داخلي 8457)  فاكس:                                8884 834 07

پست الكترونيكي (E-mail)  trish.wright@wintec.ac.nz

وب‌سايت:www.wintec.ac.nz

پلي‌تكنيك دولتي Whitireia

كمپ اوكلند    WHITIREIA International:

پلي‌تكنيك Whitireiaيك انستيتو آموزش عالي دولتي است كه بخاطر آنكه فارغ‌التحصيلان آن براي كار در رشته‌هاي خويش كاملاً آماده هستند از معروفيت زيادي برخوردار مي‌باشد. كمپ اصلي در Poriruaقرار دارد كه در 20 كيلومتري شمال شهر ولينگتون مي‌باشد. اين كمپ نزديك به سواحل زيبا مي‌باشد كه در آن شنا و ورزش‌هاي آبي طرفداران زيادي دارد. اين كمپ دسترسي آساني به بانك‌ها، مراكز خريد، گالري‌هاي هنر، سالن‌هاي ورزشي، رستوران و ايستگاههاي حمل و نقل عمومي دارد. Whitireia Internationalدر اوكلند واقع شده است كه يكي از چهار كمپ ماهواره‌اي پلي‌تكنيك Whitireiaاست. شهر اوكلند از لحاظ آموزشي بسيار معروف است و هر ساله بيش از 000/20 دانشجوي خارجي از برنامه‌هاي آموزشي اوكلند بهره‌مند مي‌شوند.

پلي‌تكنيك Whitireiaرشته‌هاي متنوع تحصيلي ارائه مي‌دهد شامل: بازرگاني، كامپيوتر، مهمانداري و تهيه غذا، هنر، پرستاري، تدريس، مهندسي و باغباني و همينطور زبان انگليسي.

در اين پلي‌تكنيك بيش از 100 رشته تمام‌وقت تحصيلي ارائه مي‌گردد. در حال حاضر بيش از 6000 دانشجو بصورت تمام‌وقت و پاره‌وقت در اين پلي‌تكنيك مشغول تحصيل هستند. مداركي كه ارائه مي‌گردد شامل: گواهينامه‌ تا ديپلم ملي و مدارك دانشگاهي است. دانشكده پرستاري و بهداشت چندين رشته فوق‌ليسانس نيز ارائه مي‌دهد. دانشكده كامپيوتر يك دوره 3ساله ليسانس در رشته فن‌آوري اطلاعات ارائه مي‌كند و دانشكده‌ بازرگاني نيز اقدام به ارائه يك دوره 3ساله ليسانس مي‌نمايد.

اقامت نزد خانواده‌هاي نيوزيلندي:

اقامت نزد خانواده‌هاي نيوزيلندي بهترين راه براي فراگيري فرهنگ نيوزيلند است. با دقت و وسواس خانواده‌هاي نيوزيلندي براي اقامت شما انتخاب مي‌شوند. اين خانواده يك اطاق خواب يكنفره و با حداقل دو وعده غذا در روز ارائه مي‌دهد و حداقل يكبار در هفته به دادن حوله و روتختي تميز اقدام مي‌كند. همينطور اقامت نزد خانواده نيوزيلندي مي‌تواند به انگليسي شما كمك زيادي كند. در اين خانواده‌ها انتظار مي‌رود كه شما در چيدن ميز صبحانه و غذا، خشك كردن ظروف و غيره كمك كنيد. سيگار كشيدن فقط در فضاي بيروني خانه ميسر است.

تسهيلات و امكانات:

ارائه كمك به دانشجويان خارجي جهت يادگيري مهارت در فراگيري و زبان

جواب به سؤالات فني و پيچيده دانشجويان

دسترسي رايگان به اينترنت، وب‌سايت http://auckland.whitrieia.ac.nz

مشاوره تحصيلي رايگان

تجهيزات و امكانات آموزشي عالي

امنيت و محيط ايده‌آل براي تحصيل

  • دوره فشرده زبان انگليسي IELTS يا دوره مكالمه زبان انگليسي :

كلاس‌هاي كوچك

تمركز بر روي آمادگي دانشجويان جهت IELTS يا مكالمه انگليسي

كاركنان ماهر، باتجربه و كمك‌كن

ورود تضمين‌شده به دوره‌هاي ديپلم از دوره IELTS

  • مباني براي ديپلم:

ورود آزاد به دوره‌هاي آكادميك

به IELTSنيازي نيست و فقط بايد امتحان ورودي داخلي انجام بگيرد.

كاركنان ماهر، باتجربه و كمك‌كن

ورود تضمين‌شده به دوره‌هاي ديپلم

ديپلم نيوزيلند در بازرگاني يا ديپلم در ارتباطات فن‌آوري اطلاعات:

گزينه‌هاي فن‌آوري اطلاعات يا بازرگاني

نيازي به IELTSنيست و فقط داشتن پايه براي ديپلم يا قبولي در امتحانات ورودي داخلي مورد نياز خواهد بود.

آموزش در سطح دانشگاه

دوره بازرگاني:

ديپلم نيوزيلند در رشته بازرگاني:

مدرك اعطائي: ديپلم نيوزيلند در رشته بازرگاني

مدت: 4 ترم تمام‌وقت (دوره 2ساله)

آغاز دوره: ژانويه،‌ مه يا سپتامبر (مدرسه تابستاني)

كمپ: اوكلند

اطلاعات مختصري درباره اين دوره:

اين دوره توسط انستيتو حسابداران رسمي نيوزيلند، انستيتو بانكداران نيوزيلند، انستيتو مديريت نيوزيلند و ساير سازمان‌هاي حرفه‌اي نيوزيلند به رسميت شناخته شده است. اين دوره اقدام به ارائه ديپلم مي‌كند كه دارندگان آن مي‌توانند در شغل‌هاي سطوح مياني مديريت در مقاطع مختلف استخدام شوند و همينطور مي‌توانند در دوره‌هاي بالاتر به تحصيلات خود ادامه دهند. كساني كه ديپلم نيوزيلند در دوره بازرگاني دريافت مي‌كنند مي‌توانند براي تحصيل در دوره دانشگاهي رشته بازرگاني يا تجارت و ساير دوره‌هاي دانشگاهي مانند حقوق يا هنر در دانشگاه يا پلي‌تكنيك به تحصيل ادامه دهند.

براي دريافت ديپلم نيوزيلند در رشته بازرگاني دانشجويان بايد 6 تا از 7 درس مشخص را با موفقيت به اتمام بگذرانند و همينطور بايد 6 درس اختياري را نيز با موفقيت بگذرانند. 6 درس مشخص بايد از ميان دروس ذيل انتخاب شود: حسابداري، آشنائي با حقوق بازرگاني، مديريت و سازمان، محيط اقتصادي، ارتباطات تجاري، بازاريابي و مفاهيم كامپيوتر. دروس اختياري شامل موارد ذيل است: حسابداري، مديريت، مديريت منابع انساني، فاينانس و موضوعات مربوط به بازاريابي (رفتار خريدار، كنترل و برنامه‌ريزي بازاريابي، تحقيقات بازاريابي) حسابداري مالي

پيش‌نياز دوره:

براي دانشجويان خارجي:

داشتن نمره 5/5 در IELTS

يا گذراندن آزمون ورودي

شهريه:

6500 پوند نيوزيلند براي هر ترم (3 رشته)

هزينه ثبت‌نام به مبلغ 150 پوند

شرايط ورود به دوره:

ديپلم دبيرستان

نمره 5/5 يا بيشتر در IELTSيا گذراندن امتحان ورودي

ديپلم در حسابداري:

مدرك اعطائي: ديپلم Whitireiaدر حسابداري (DIPACC)

مدت: 4 ترم تمام‌وقت

شروع دوره: ژانويه، مه يا سپتامبر (دوره تابستاني)

كمپ: اوكلند

اطلاعات مختصري درباره اين دوره:

اين يك دوره 12 رشته‌اي است كه بعنوان قسمتي از ديپلم نيوزيلند در بازرگاني ارائه مي‌گردد و اين براي دانشجوياني مناسب است كه مي‌خواهند در ديپلم نيوزيلند خويش در رشته حسابداري تخصص پيدا كنند. براي دريافت اين ديپلم در حسابداري دانشجويان بايد 6 درس اجباري را براي ديپلم نيوزيلند در تجارت بعلاوه كارهاي حسابداري، روش‌هاي كمي تجاري، حسابداري مالي، حسابداري مديريت، فاينانس تجاري و غيره را با موفقيت بگذرانند.

ديپلم در بازاريابي:

مدرك اعطائي: ديپلم Whitireiaدر بازاريابي (DIPMKT)

مدت دوره: 4 ترم تمام وقت

شروع دوره: ژانويه، مه يا سپتامبر (دوره تابستاني)

كمپ: اوكلند

اطلاعات مختصري درباره اين دوره:

اين يك دوره 12 رشته‌اي است كه به عنوان قسمتي از ديپلم نيوزيلند در رشته بازرگاني ارائه مي‌گردد و براي دانشجوياني مفيد است كه مي‌خواهند در ديپلم نيوزيلند خويش در رشته بازاريابي تخصص پيدا كنند. براي گرفتن اين ديپلم دانشجويان بايد 6 درس اجباري براي ديپلم نيوزيلند در بازرگاني را بعلاوه دروس: رفتار خريدار و استراتژي ارتباطات، تحقيقات بازار، كنترل و برنامه‌ريزي بازاريابي و سه درس ديگر با موفقيت بگذرانند.

توجه:

دانشجوياني كه ديپلم نيوزيلند در رشته بازرگاني را با معدل Bبگذرانند مي‌توانند به دوره ليسانس بازرگاني كاربردي در پلي‌تكنيك Whitireiaمنتقل شوند و بعد از 5/1 سال تحصيل مي‌توانند به اخذ ليسانس نائل شوند.

ليسانس در رشته بازرگاني كاربردي:

مدرك اعطائي: ليسانس در رشته بازرگاني كاربردي (BABS)

مدت دوره: 3 سال تمام وقت

شروع دوره: فوريه و جولاي

كمپ: Porirua

اطلاعات مختصري درباره اين دوره:

اين دوره يك برنامه وسيع بازرگاني ارائه مي‌كند كه نياز دانشجويان براي دوره عملي و معتبر را برآورده مي‌سازد و اين دانشجويان را براي موارد ذيل آماده مي‌كند:

آماده كردن دانشجويان براي يافتن شغل در صنايع داخلي و بين‌المللي

ارائه يك نظريه جهاني از دنياي تجارت

توسعه و تكميل مهارت در ارتباطات و تجزيه و تحليل

توسعه و تكميل مهارت در رهبري، اتخاذ تصميم و تكنيك‌هاي مديريت

اخذ ليسانس در رشته بازرگاني كاربردي به دانشجويان اين امكان را ميدهد كه بتوانند بصورت سيستماتيك دانش و آگاهي لازم را بدست بياورند. اين دوره سه گرايش عمده را ارائه مي‌دهد كه عبارتند از: حسابداري، سيستم‌هاي اطلاعات و مديريت.

پيش نياز دوره براي دانشجويان خارجي:

داشتن نمره 5/5 در IELTSيا گذراندن امتحان ورودي دانشجويان كه از رشته ديپلم نيوزيلند در بازرگاني فارغ‌التحصيل مي‌شوند و معدل آنها B(60 درصد) مي‌باشد مي‌توانند در 5/1 سال موفق به اخذ ليسانس خود در رشته بازرگاني كاربردي نائل آيند. دانشجوياني كه در رشته ديپلم نيوزيلند در بازرگاني مشغول تحصيل هستند در صورتي مي‌توانند به ليسانس بازرگاني كاربردي منتقل شوند كه در پايان دو ترم اول موفق به اخذ معدل B(60 درصد) در حداقل 6 امتحان ديپلم نيوزيلند در بازرگاني نائل شوند.

دوره كامپيوتر:

ديپلم در فن‌آوري ارتباطات و اطلاعات (سطح5 ـ DIPICT)

مدرك اعطائي: ديپلم در فن‌آوري ارتباطات و اطلاعات (سطح5)

مدت دوره: دو ترم تمام‌وقت (دوره يكساله تمام وقت كه مي‌توان آنرا در 8 ماه نيز تكميل كرد)

شروع دوره: ژانويه ـ مه، سپتامبر (دوره تابستاني)

كمپ: اوكلند

اطلاعات مختصري درباره اين دوره:

اين دوره دانشجويان را براي ورود به دنياي حرفه‌اي كامپيوتر يا براي ادامه تحصيلات آماده مي‌سازد. هدف اين دوره بوجود آوردن فارغ‌التحصيلان مي‌باشد كه كاملاً در بخش كامپيوتر آمادگي داشته باشند و مفيد باشند. DIPICT(سطح5) يك دوره يكساله از دوره دوساله DIPICT(سطح6) مي‌باشد.

شرايط براي ورود به دوره:

داشتن نمره تافل 525 يا نمره 5/5 در IELTS

داشتن ديپلم دبيرستان

(رشته‌هاي تحصيلي براي DIPICT(سطح5

كاربردهاي بازرگاني

ارتباطات بازرگاني

سيستم مديريت بانك اطلاعات

سازمان DATA

حرفه‌گري و اخلاق

مباني سخت‌افزار

اينترنت

مهارت‌هاي ميان فردي

مديريت LAN(مديريت شبكه

نرم‌افزار سيستم‌هاي عامل

سيستم‌هاي عامل

ابزار و مفاهيم برنامه‌نويسي

برنامه‌نويسي C++

ديدگاه كلي درباره سيستم‌ها

واژه‌پردازي و صفحه گسترده

اصول برنامه‌نويسي

توجه:

پلي‌تكنيك Whitireiaاقدام به ارائه رشته ميان‌برد به DIP ICT(سطح6) براي فارغ‌التحصيلان ديپلم نيوزيلند در كامپيوتر (سطح5) از ساير مؤسسات مي‌كند. اين يك رشته يك ترمي تمام وقت مي‌باشد كه در ماه ژانويه، مه و سپتامبر (دوره تابستاني) آغاز مي‌گردد و در انتها به فارغ‌التحصيلان گواهينامه Whitireiaداده مي‌شود.

ديپلم در فن‌آوري ارتباطات و اطلاعات (سطح6 Dip IC) :

مدرك اعطائي: ديپلم در فن‌آوري ارتباطات و اطلاعات (سطح6)

مدت دوره: دو ترم تمام وقت ـ ژانويه ـ مه و سپتامبر (ترم تابستاني)

كمپ: اوكلند

اطلاعات مختصري درباره اين دوره:

اين دوره اقدام به توسعه دانش دانشجويان بدست آمده از مقطع5 مي‌كند و دانشجويان را براي ورود به حرفه كامپيوتر يا تحصيلات بعدي آماده مي‌سازد. بدست آوردن اين ديپلم مستلزم تكميل موفقيت‌آميز 126 واحد ديگر مي‌باشد كه از ميان دروس مختلف كامپيوتر و مقطع5 بدست مي‌آيد. اين دوره براي فارغ‌التحصيلان مقطع5 يا متقاضيان داراي مدرك مشابه يا براي دانشجويان مسن كه داراي تجربه كاري كافي و مهارت‌هاي لازمه مي‌باشند آزاد است. مقطع5 و 6 با يكديگر يك دوره 2ساله ديپلم را ارائه مي‌دهد.

شهريه:

250/7 پوند نيوزيلند براي هر ترم

هزينه ثبت‌نام 150 پوند نيوزيلند

مدارك مورد نياز:

ديپلم دبيرستان

نمره 5/5 يا بيشتر در IELTSيا قبولي در امتحان ورودي

رشته‌هاي تحصيلي در مقطع6 :

ارتباطات تجاري

تجزيه و تحليل داده‌ها

سيستم مديريت بانك اطلاعات

توسعه وب‌سايت

مديريت كاربردي شبكه

برنامه‌نويسي C++(14 واحد)

برنامه‌نويسي ـ Visual basic(14 واحد)

تضمين كيفيت و غيره.

ليسانس در فن‌آوري اطلاعات (IT)(BINFO Tech):

مدرك اعطائي: ليسانس در فن‌آوري اطلاعات

مدت دوره: 3 سال تمام وقت

شروع دوره: فوريه

كمپ: Poriruaو اوكلند (براي دوره‌هاي ميان‌برد)

اطلاعات مختصري درباره اين دوره:

اين يك دوره 3ساله تمام وقت است كه فارغ‌التحصيلان اين دوره مي‌توانند در حرفه كامپيوتر و صنعت فن‌آوري اطلاعات (IT)استخدام شوند. اين دوره كارهاي عملي را نيز ارائه مي‌كند و دانشجويان اطلاعات كاملي درباره فرضيه فن‌آوري اطلاعات و اصول مباني آن بدست مي‌آورند.

پيش نياز دوره:

داشتن نمره 5/6 در IELTS

دانشجويان فارغ‌التحصيل ديپلم فن‌آوري ارتباطات و اطلاعات (مقطع6) در پلي‌تكنيك Whitireiaمي‌توانند با اتمام دوره كوتاه‌مدت ميان‌برد در اوكلند به سال سوم و نهائي ليسانس فن‌آوري اطلاعات در پلي‌تكنيك Whitireiaوارد شوند.

دوره مباني:

مباني براي ديپلم

مدرك اعطائي: گواهينامه Whitireiaدر مباني

مدت دوره: يك ترم كامل (14 هفته)

شروع دوره: ژانويه، مه و سپتامبر (دوره تابستاني)

كمپ: اوكلند

اطلاعات مختصري درباره اين دوره:

اين دوره براي دانشجويان خارجي طراحي شده است و آنها را آماده مي‌سازد كه بتوانند وارد دوره ديپلم در پلي‌تكنيك Whitireia(كمپ اوكلند) شوند. در اين دوره دانشجويان از دانش و آگاهي در زمينه‌هاي ذيل برخوردار مي‌شوند:

ارتباطات به زبان انگليسي و مكالمه

درك مطالب و يادداشت برداري به زبان انگليسي

گرام و هجي به زبان انگليسي

خواندن و نوشتن مطالب آكادميك

مهارت‌هاي پژوهشي و مطالعاتي

اصول بازرگاني و غيره

دانشجوياني كه اين دوره را با موفقيت به اتمام برسانند مي‌توانند مستقيماً به دوره ديپلم در پلي‌تكنيك Whitireiaمنتقل شوند.

شرايط ورود به اين دوره:

كسب نمره 5 IELTSيا معادل آن

حداقل 18 سال يا بيشتر

داشتن اجازه رسمي اقامت در نيوزيلند

شهريه:

4620 پوند نيوزيلند براي هر ترم (بيمه و ماليات شامل اين شهريه مي‌گردد)

هزينه ثبت‌نام: 150 پوند نيوزيلند

دوره چاپ و انتشار:

مدرك اعطائي: ديپلم در چاپ و انتشار

مدت دوره: يك سال تمام وقت

شروع دوره: فوريه

كمپ: اوكلند

اطلاعات مختصري درباره اين دوره:

اين برنامه مباحث مربوط به توليد نشريات را پوشش مي‌دهد. اين دوره دانش و آگاهي لازم و كاملي به دانشجويان ارائه ميدهد. فارغ‌التحصيلان اين دوره مي‌توانند در مشاغلي كه مهارت‌هاي ويرايش و تجربه در فرآيند چاپ و انتشار نياز است استخدام شوند.

دوره فشرده زبان انگليسي براي IELTS:

مدرك اعطائي: گواهينامه Whitireiaدر دوره فشرده زبان انگليسي براي IELTS

مدت دوره: 12 تا 48 هفته تمام وقت

شروع دوره: به صورت هفتگي در ماه دسامبر ـ ژانويه

كمپ: اوكلند

اطلاعات مختصري درباره اين دوره:

اين دوره براي دانشجوياني طراحي شده است كه مايل هستند تحصيلات خود را در مقطع دانشگاه دامه دهند يا مي‌خواهند يك مدرك كامل و معتبر در رشته زبان انگليسي بدست بياورند يا در امتحانات IELTSشركت كنند يا اينكه براي امتحان ورودي پلي‌تكنيك خود را‌ آماده سازند. اين دوره داراي 6 سطح از مبتدي تا پيشرفته است. وقتي مي‌خواهيد وارد اين دوره شويد يك امتحان ارزشيابي از شما بعمل مي‌آيد تا سطح شما معلوم گردد.

شهريه:

360 پوند نيوزيلند در هفته (به اضافه ماليات و بيمه)

هزينه ثبت‌نام: 150 پوند نيوزيلند

شرايط ورود به دوره:

براي دانشجويان خارجي:

حداقل سن بايد 18 سال تمام باشد.

داشتن اجازه رسمي اقامت در نيوزيلند

تاريخ شروع دوره:

دوشنبه‌هاي هر هفته در طول سال

زبان عمومي انگليسي:

مدرك اعطائي: گواهينامه زبان عمومي انگليسي

مدت دوره: 4 هفته تا 48 هفته تمام وقت

شروع دوره: بصورت هفتگي دسامبر ـ ژانويه

كمپ: اوكلند

اطلاعات مختصري درباره اين دوره:

اين يك دوره كوتاه مدت است كه 4 هفته طول مي‌كشد. اين برنامه جزء برنامه 48 هفتگي زبان انگليسي مي‌باشد و مهارت دانشجويان در زبان انگليسي را افزايش مي‌دهد.

دوره مكالمه انگليسي:

مدرك اعطائي: گواهينامه مكالمه زبان انگليسي

مدت دوره: 2، 4 يا 8 هفته تمام وقت

شروع دوره: به صورت هفتگي دسامبر ـ ژانويه

كمپ: اوكلند

شهريه‌ها:

هزينه ثبت‌نام                               150 پوند نيوزيلند

هزينه پيدا كردن خانواده                                225 پوند نيوزيلند

هزينه انتقال از فرودگاه                   65 پوند نيوزيلند

هزينه اقامت نزد خانواده                                 از 200 پوند تا 210 پوند نيوزيلند

زبان انگليسي (انگليسي فشرده براي دوره IELTSو دوره عمومي زبان):

شهريه: 330 پوند نيوزيلند در هفته

مكالمه زبان:

330 پوند در هفته (تمام وقت)

210 پوند در هفته (پاره وقت)

دوره‌هاي بازرگاني:

طول دوره: 4 ترم

شهريه: 6500 پوند نيوزيلند براي هر ترم

ديپلم در فن‌آوري ارتباطات و اطلاعات:

طول دوره: 4 ترم

شهريه: 7250 پوند نيوزيلند براي هر ترم

دوره مباني براي ديپلم:

طول دوره: 14 هفته

شهريه: 4620 پوند نيوزيلند

رشته‌ها در ساير كمپ‌هاي Whitireia:

خبرنگاري:

مدرك اعطائي: ديپلم ملي در خبرنگاري

مدت دوره: يك سال تمام وقت

شروع دوره: فوريه

كمپ: Porirua

شرايط ورود:

قبولي در مصاحبه و آزمون استعداد

دوره هنرهاي اجرائي:

مدرك اعطائي:    گواهينامه در هنرهاي اجرائي ـ يك سال

ديپلم در هنرهاي اجرائي ـ 2 سال

ديپلم پيشرفته در هنرهاي اجرائي

مدت دوره: 3 سال تمام وقت

شروع دوره: فوريه

كمپ: Porirua

دوره عكاسي:

مدرك اعطائي: گواهينامه Whitireiaدر عكاسي عملي

مدت دوره: 18 هفته تمام وقت

شروع دوره: فوريه يا جولاي

كمپ: Melphillipsيا استوديو Raumati

دوره كامپيوتر:

گواهينامه در مديريت بازرگاني و كامپيوتر :

مدرك اعطائي:

گواهينامه ملي در مديريت بازرگاني و كامپيوتر (سطح3)

گواهينامه ملي در مديريت بازرگاني (سطح4)

گواهينامه (حسابداري) مديريت بازرگاني Whitireia

مدت دوره: 2 سال تمام وقت

شروع دوره: فوريه يا جولاي

كمپ: Kapitiو Porirua

شرايط ورود به دوره:

داشتن آگاهي لازم در زبان انگليسي

مدرك فرم6

دوره پرستاري و بهداشت:

ديپلم تخصصي براي فارغ‌التحصيلان پرستاري در ترويج بهداشت خانواده و كودكان

مدرك اعطائي: ديپلم فارغ‌التحصيلي در ترويج بهداشت خانواده و كودكان

مدت دوره: يك سال تمام وقت

شروع دوره: فوريه

كمپ: آموزش از راه دور و كمپ Porirua

دوره ليسانس پرستاري:

مدرك اعطائي: ليسانس پرستاري

مدت دوره: 3 سال تمام وقت

شروع دوره: فوريه

كمپ: Porirua

اطلاعات مختصري درباره اين دوره:

اين يك دوره 3ساله است كه در هر سال 34 هفته كلاس درس برگزار مي‌گردد كه از فوريه تا نوامبر طول مي‌كشد. دانشجوياني كه اين دوره را با موفقيت تكميل كنند مي‌توانند در امتحانات نهائي كه توسط انجمن پرستاران نيوزيلند برگزار مي‌شود شركت كنند تا بتوانند پرستار رسمي شوند.

شرايط ورود به دوره:

داشتن ديپلم دبيرستان (دروس زيست‌شناسي، شيمي، فيزيك)

دوره ديپلم فارغ‌التحصيلي روانپزشكي ـ پرستاري بيماران دچار بيماري رواني:

مدرك اعطائي: ديپلم فارغ‌التحصيلي روانپزشكي

مدت دوره:  1 سال تمام وقت

شروع دوره: فوريه

كمپ: Porirua

دوره جهانگردي و تفريحات سالم:

خدمات رستوران، بار و شراب

مدرك اعطائي: گواهينامه Whitireiaدرخدمات حرفه‌اي رستوران، بار و شراب

مدت دوره: 1 سال تمام وقت

شروع دوره: فوريه

كمپ: Porirua

شرايط ورود: داشتن 18 سال تمام

(گواهينامه آشپزي Whitireia(سطح4

مدرك اعطائي: (گواهينامه آشپزي Whitireia(سطح4

مدت دوره: 1 سال تمام وقت

شروع دوره: فوريه

كمپ: Kapitiو Porirua

گواهينامه در جهانگردي و سير و سياحت (سطح4):

مدرك اعطائي: گواهينامه ملي در سفر (سطح3)، گواهينامه ملي در جهانگردي (سطح4)، گواهينامه جهانگردي و سير و سياحت

مدت دوره: 1 سال تمام وقت يا پاره‌وقت

شروع دوره: فوريه

كمپ: Kapitiو Porirua

آدرس كمپ اوكلند (Whitireia International):

P.O.Box:  106 219

Downtown Shopping Centre, Auckland, New Zealand

تلفن:                       4666 379 649

فاكس:                     8243 377 649

پست الكترونيكي:            auckland@whitireia.ac.nz

وب‌سايت:                http://auckland.whitireia.ac.nz