راهنماى معتمد شما از 1997

قبرس

نوع سرمایه گذاری

Real estate خرید ملک

Investment Type
مبلغ سرمایه گذاری

حداقل 300,000 یورو

Global Citizenship Investment
سایر هزینه ها (هزینه وکیل ، تمبرهای اداری و . . . )

80,000 یورو

Global Citizenship Cost
نوع برنامه

کارت اقامت و پاسپورت (Residency card and citizenship)

Global Citizenship Program
میانگین مدت زمان

3 تا 6 ماه

Global Citizenship Cost
با این پاسپورت به 158 کشور بدون نیاز به ویزا اجازه سفر دارید .

اقامت در قبرس اروپايی

چکیده برنامه

در سال 2009 میلادی وزارت کشور قبرس تصمیم گرفت وضعیت اقتصادی و بازار مسکن را از طریق ایجاد برنامه های سرمایه گزاری و اقامت بهبود بخشد. ویزای نوع Aو Fبرای متقاضیان این امکان را فراهم می آورد که در قبرس اقامت شخصی بگیرند و برای مدت نامحدود در این کشور زندگی نمایند. متقاضیان پس از 5 سال اقامت می توانستند برای شهروندی در این کشور در خواست بدهند و تقاضای ویزا نمایند. (قبرس یکی از اعضای اتحادیه اروپاست).

شرایط

-متقاضی باید دارای پاسپورت معتبر باشد.

-متقاضی باید حداقل 25 سال داشته باشد.

-متقاضی برای دریافت اقامت شخصی در قبرس بایستی حداقل 300،000 یورو پرداخت نماید.

-متقاضی باید یک تاجر معتبر باشد و موجودی حساب بالایی داشته باشد

-متقاضی باید درآمد بین المللی مطمئنی داشته باشد تا بتواند به راحتی و بدون کار کردن با اعضای خانواده در آن کشور زندگی نماید. درآمد بین المللی و سالیانه متقاضی بایستی حداقل 9.568یورو برای هر فرد وابسته 4.613 یورو باشد.

-متقاضی باید یک سری بررسیهای امنیتی را طی نماید.

هیچ نوع مقرره آموزشی، پزشکی،زبانی،تجربه مدیریتی، منبع تامین مالی و ارزش خالص دارایی برای اقامت وجود ندارد

مزایای ویزای نوع F

-هر متقاضی به همراه همسروافراد وابسته بالای 18 سال می تواند به صورت دائم در قبرس اقامت داشته باشد.

-در کشور قبرس دارای کیفیت زندگی در سطح بالایی قرار دارد شامل تسهیلات پزشکی مدرن، مراکز خرید، زیباییهای طبیعی، امکانات ورزشی، فعالیتهای فرهنگی،آب و هوای گرم ومدارس و دانشگاههای خصوصی و انگلیسی زبان.

-متقاضی می تواند پس از 5 سال اقامت تقاضای شهروندی نماید.

-به در آمدهایی که از طریق بین المللی بدست می آید مالیات تعلق نمی گیرد.

دورنما و زندگی در قبرس

موقعیت جغرافیایی

جمهوری قبرس یک جزیره آسیایی اروپایی است که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است. این جزیره از شرق با یونان،از جنوب با ترکیه، از غرب با سوریه و لبنان و از شمال با مصر مرتبط است. مساحت این جزیره به طور تقریبی 9.251 کیلومتر مربع (98 برابر جزیره کیش) است.و سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه به حساب می آید.

این جزیره بین دو رشته کوه قرار دارد که درمرکز آن جلکه ای هموار است. همچنین دارای 684 کیلومتر مربع خط ساحلی است که 52 کیلومتر آن نواحلی ساحلی مجاز است.

 جمعیت

این کشور در حدود 781.000 نفر جمعیت دارد ودر حدود 35% آن در نواحی شهری   Nicosiaزندگی می کنند. از شهرهای دیگر میتوان Larnaca، Limassol،Paphosرا نام برد.

آب و هوا

قبرس جزیرهای با آب و هوای خشک و گرم در دزیای مدیترانه است که در حدود 340 روز در سال نور خورشید به آن می تابد. میانگین دمای هوا در نواحی ساحلی در کمترین حالت به 16درجه سلسیوس در ماه بهمن و در بیشترین حالت به 33 درجه سلسیوس در مرداد ماه می رسد.

زبان

زبان رسمی این کشور یونانی و ترکی است با این وجود در حدود 80% مردم این کشوربه زبان انگلیسی صحبت  می کنند.

آموزش

زبانی که در مدارس دولتی این کشور تدریس می گردد زبان یونانی است و برای افراد بین 5 تا 18 سال رایگان     می باشد. افرادی که در مدارس دولتی تحصیل می نمایند ونمی توانند به زبان یونانی صحبت کنند آموزش های ویژه ای را در زمینه زبان می گذرانند.

در هر شهر تعدادی مدارس خصوصی وجود دارند که زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می کنند. دانشگاههای خصوصی و دولتی نیز در سراسر شهرهای این کشور فعالیت می نمایند.

خدمات بهداشتی

این کشور دارای بیمارستان های مدرن است که به صورت خصوصی فعالیت می کنند و خدمات درمانی، پزشکی و جراحی ارائه می دهند. این بیمارستانها در تمامی مناطق این کشور وجود دارند.

موقعیت اقتصادی

قبرس دارای بازار آزاد، اقتصاد بر پایه خدمات و یکی از موفق ترین مناطق اقتصادی در نواحی مدیترانه است. در طی بیست سال گذشته اقتصاد از بخش کشاورزی و تولیدی به خدمات تغییر کرده است و سازمان ملل این کشور را دررده کشورهایی با “پتانسیل بالا و قدرت اجرایی بالا در رشد اقتصادی آتی قرار داده است.پول رایج این کشور یورو است.

قبرس قبل از پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 2004 بیشتر محدودیت های سرمایه گزاری را از بین برد و سرمایه گزاری خارجی بویژه از اتحاده اروپا راجذب کرد.  این کشور دارای تجارت و خدمات مالی مطلوب، مخابرات جدید، نیروی کار آموزش دیده، خطوط هوایی مناسب، سیستم قانونی دقیق و درست و میزان جرائم پایین است. این کشور به دلیل موقیعت جغرافیایی، پاداش های مالیاتی و ساختار جدید مرکز فعالیت شرکت هایی است در مناطق خاورمیانه، اروپای شرقی، اتحادیه جماهیر شوروی سابق، اتحادیه اروپا و آفریقای شمالی فعالیت می کنند. در نتیجه قبرس به مهمترین منطقه تجارت بین المللی تبدیل شده است.

میزان تولید ناخالص فبرس در سال 2009برابر 24.7بیلیون  دلار آمریکا بوده است که گردشگری، بخش خدمات (شامل خدمات مالی و بهداشتی)، صنعت (شامل معدن ، تولید و شیمیایی) ومیزان ساخت و ساز را شامل می شود.

صادرات این کشور در سال 2009 برابر 1.4 بیلیون دلار بوده است که شامل صادرات محصولات کشاورزی، دارویی و پوشاک است.اکثر بازارها مربوط به کشورهای اتحادیه اروپا از جمله یونان و انگلستان و بازارهای خاورمیانه و روسیه است. همچنین میزلن واردات این کشور 8.3 بیلیو ن دلار بوده است که شامل انواع کالاها، مواد خام، نفت خام، مواد غذایی و غلات است که از کشورهای یونان، ایتالیا، آلمان و انگلستان وارد شده اند.

مراحل درخواست

مرحله 1

چنانچه متقاضی و افراد خانواده وی دارای ویزای نوع Fباشند به آنها اجازه داده می شود تا به صورت دائمی در قبرس اقامت داشته باشند. ( زمان مراحل در خواست به طور تقریبی 3 تا 4 ماه است).

1.نماینده مجاز کنفدراسیون تمامی فرم ها، اسناد مربوط به سوابق و اطلاعات مورد نیاز مربوط به متقاضی و افراد وابسته را جمع آوری می کند سپس این مدارک را سازماندهی کرده و پرونده کاملی را به فدراسیون ارائه می نماید.

2.گروه کادی شرایط متقاضی و صلاحیت وی را جهت برنامه اقامت و سرمایه گزاری بررسی می نماید. سپس به منظور جمع آوری مدارک فراموش شده و اطمینان از تکمیل پرونده متقاضی و همچنین قبل از ارائه مدارک به وکیل قبرسی تبار فدراسیون با نماینده مجاز تماس می گیرد. در این مرحله متقاضی باید مبلغ 10.000 یورو به حساب فدراسیون واریز نمایدو اولین مرحله پرداخت حق الزحمه مربوط به درخواست اقامت را انجام دهد.

3.گروه کادی پس از دریافت موافقت و تائید اقامت متقاضی از وکیل قبرسی تبار وی شرایطی را فراهم می آورد تا متقاضی از کشور قبرس و مناطق مسکونی با قیمت مناسب (حداقل 300.000 یورو) دیدن نماید.

گروه کادی مراحل رزرو هتل و دیگر هماهنگی های لازم را (که شامل دیدن مناطق مسکونی و انتقال رایگان مسافر از فرودگاه است) برای متقاضی انجام خواهد داد. همچنین تکمیل قرارداد فروش قابل استرداد برای ملک مورد نظر متقاضی، تنظیم اسناد رسمی مورد نیاز برای مهاجرت، فراهم نمودن گواهی سلامت، باز نمودن حساب بانکی و ایجاد ضمانت بانکی از جمله مواردی است که توسط گروه کادی اعمال می گردد. متقاضی با وکالت دادن به وکیل گروه کادی به وی ین امکان را می دهد تا قرارداد ملک را تکمیل نموده و آن را برای اقامت آماده سازد.

پیرو مراحل بازدید متقاضی باید حق الزحمه خدمات و مراحل طی شده توسط گروه کادی را بپردازد که معادل 25.000 یورو است.

4.گروه کادی در خواست متقاضی را به وزارت کشور جمهوری قبرس ارائه می دهد و بر طبق این درخواست دولت قبرس برای متقاضی شماره پرونده صادر مینماید. وکیل قبرسی تبار گروه کادی خرید واحد مسکونی را از طرف متقاضی انجام می دهد سپس گروه کادی پاسپورت ها را برای صدور ویزای نوع Fبه جمهوری قبرس تحویل می دهد. متقاضی و خانواده اش بعد از این مرحله می توانند به صورت دائمی در قبرس اقامت داشته باشند و از مزایایی استفاده نمایند که سایر افراد اقامت کننده از آن بهره می برند. (توجه داشته باشید که متقاضی در قبرس امکان کار و بدست آوردن پول را ندارد)
مرحله 2
متقاضی و افراد خانواده وی ابتدا از طریق مقامات رسمی اجازه اقامت می گیرند سپس پاسپورت های اتحادیه اروپا و قبرس را دریافت می کنند.

1-پس از 5 سال اقامت دائمی وکیل قبرسی تبار گروه کادی مراحل رسمی اقامت را برای افراد خانواده متقاضی انجام داده و آنرا به دولت قبرس ارجاع می دهد. متقاضی باید اثبات نماید که شرایط لازم را برای ماندن در قبرس داراست (از جمله حساب بانکی) و می تواند دارایی و املاک خود را در قبرس حفظ نماید همچنین از درآمد بین المللی کافی بر خوردار است و می تواند خود و خانواده اش را تامین نماید. تکمیل این مراحل در حدود تعهد نامه تا موجودی حساب ماه به طول می انجامد و تقریبا 30.000 یورو هزینه در بر خواهد داشت. تنها هنگامی که متقاضی به صورت رسمی شهروند این کشور شود امکان کار و کسب درآمد  را خواهد داشت.

2-وکیل قبرسی تبار گروه کادی پاسپورت های قبرسی افراد خانواده متقاضی را آماده خواهد کردو پاسپورت ها این امکان را برای آنها فراهم می نماید تا به صورت آزادانه در تمامی اتحادیه اروپا مسافرت-زندگی و شغل داشته باشند.

3·شرایط استاندارد گرفتن اقامت دائمی در قبرس 7 سال است با این وجود دولت این مدت را به 5 سال کاهش داده تا فرآیند سریعتر طی شود.

فهرست اسناد و مدارک مورد نیاز

تمامی اسناد و مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

اطلاعات مور نیاز افراد خانواده شامل موارد زیر است:

-کپی رسمی و برابر اصل پاسپورت و/یا اسناد مسافرتی که تعداد-تاریخ صدور-تاریخ انقضا- عکس-اسم صاحب مدرک و تاریخ و مکان تولد را نشان دهد.

-گواهی تولد یا ثبت سرشماری افراد خانواده (کشور کره)، ثبت خانواده(کشور چین) ویا معادل این مدارک.

-گواهی ازدواج

-گواهی قبلی طلاق

-گواهی سوء پیشینه

  • کمتر از یک سال از آن تاریخ صدور آن گذشته باشد(ترجیحا شش ماه).
  • تنها برای خود متقاضی و همسر وی لازم است.
  • بایستی از کشور فعلی محل اقامت متقاضی صادر شده باشد.

-2 قطعه عکس مخصوص گذرنامه (پشت عکس ها چیزی نوشته نشده باشد).

مدارک اضافی مربوط به متقاضی اصلی

-اصل  فرم شماره  M.67که باید توسط متقاضی تکمیل شده و امضا گردد.

-اصل تاییدیه و مدارک که درآمد بین المللی متقاضی را نشان دهد.

-تاییدیه شغلی که میزان حقوق متقاضی را نشان دهد.

-نامه حسابدار که میزان درآمد شرکت را تایید نماید.

-نامه حسابدار که میزان سرمایه گزاری و سهام شرکت را نشان دهد.

-کپی تایید شده و برابر اصل سند ملک و نامه حسابدار که عواید حاصل از دارایی را نشان دهد.

-مدارکی که وضعیت شغلی متقاضی را اثبات نماید

  • اثبات عضویت در اتحادیه ها، کانون ها و موسسات تجاری، سازمان های حرفه ای و غیره.
  • تاییدیه کارفرما

-مدارکی که مالکیت تجاری و شغلی را نشان دهد.

-اصل پرینت بانکی حساب بین المللی که مربوط به ماه قبل باشد و توسط بانک صادر کننده مهر شده باشد.

-تاییدیه آدرس که شامل قبوض پرداختی، تاییدیه بانکی و کارت پلیس است.

مدارک مورد نیاز پس از بازدید متقاضی از کشور قبرس:

-اصل مدارک و قراردادهایی که خرید ملک و دارایی را در قبرس اثبات نماید و به طور مشخص قیمت خرید را بیان نماید (در حدود 300.000 یورو).

-اصل پرینت مربوط به حساب بانکی در قبرس که مربوط به ماه قبل باشد.