راهنماى معتمد شما از 1997

بلغارستان

نوع سرمایه گذاری

Bond 5 سال سرمایه گذاری

Investment Type
مبلغ سرمایه گذاری

حداقل 515,000 یورو

Global Citizenship Investment
سایر هزینه ها (هزینه وکیل ، تمبرهای اداری و . . . )

50,000 یورو

Global Citizenship Cost
نوع برنامه

کارت اقامت دائم و پاسپورت (PR and citizenship)

Global Citizenship Program
میانگین مدت زمان

15 تا 24 ماه

Global Citizenship Cost
با این پاسپورت به 150 کشور بدون نیاز به ویزا اجازه سفر دارید .

اخذ اقامت (با روش سرمایه گذاری) کشور بلغارستان عضو اتحادیه اروپا

کشور بلغارستان میان 41 درجه و 44 درجه عرض شمالی و 22 درجه و 5/28 درجه طول شرقی واقع شده است ، این کشور از شمال به جمهوری رومانی ، از مشرق به دریای سیاه ( روسیه ، اوکراین و گرجستان) ، از جنوب شرق به ترکیه اروپائی ، از جنوب به یونان ، از مغرب به کشور صربستان ، مقدونیه محدود می شود.

مساحت بلغارستان 110,914 کیلومتر مربع و دارای سه منطقه : 1- منطقه شمالی کوهستان بالکان 2- منطقه جنوبی روملی و یک جلگه حاصلخیز ماریتسا و 3- مناطق کوهستان مرکزی معروف به رود وپ

قله های مهم  قله میدزور با 2200 متر ارتفاع و قله موزالا با 2970 متر ارتفاع

رودهای مهم مارتیسا در نواحی جنوبی که به دریای اژه می ریزد ، رود دانوب که سرتاسر شمال این کشور جاری و مرز طبیعی میان این کشور و جمهوری رومانی است و دورود  اسیکور  و لوم که شعبات رود دانوب در شمال این کشور هستند .

آب وهوای بلغارستان سه نوع  منطقه شمالی دارای زمستان سرد و تابستان گرم ، جلگه ماریتسا آب و هوای نسبتاً ملایم و در منطقه کوهستانی رود وپ (نواحی  مرکزی) سرد و پر باران است و کلاً این کشور کوهستانی و یک سوم( 1/3 ) آن پوشیده از جنگل است.

جمعیت این کشور7,364,570  نفر با رشد منفی سالانه 1%  نژاد : سفید ( اسلاو) 9.83 درصد و زرد (ترک و مغول ) و کولی 10%

دین و مذهب 76% مسیحی (ارتدوکس) و10% اسلام (تسنن) و 11.8% درصد بی دین هستند.

زبان : بلغاری و اقلیمی ترک زبان

پایتخت این کشور   صوفیاو

شهرهای مهم ویدین –لوم –په له ون –تورگووپشت –روس –رازگارد –ترت راکان –تولبو خین –کولارووگراد –اسلیون –یامبول – استارازاگور–  خاسکروو –آسه نووگراد –یازاد و زیک –پلوودیف – گابروود –تورنووو پتریش – بلاگویوگراد –مارک –ساموکوو –وراتزا – دیمیتروو

بنادر مهم آن  وارنا –آختوپول –بورگاس –پوموری –کاوارنا و بالچیک که همه این بنادر در ساحل غربی دریای سیاه واقع شده اند و این کشور دارای 28 استان می باشد .

تاریخ سکنه بلغارستان نیز مانند مردم مجارستان در اصل زرد پوست وتورانی هستند ولی به تدریج بر اثر آمیزش با اسلاوها نژاد دو رگه ای پدیدار شد به بیشتر به اسلاوها نزدیک است .

اسلاوها از قرن هفتم میلادی در بلغارستان ساکن شدند در سال 865  مردم این کشور مسیحی شدند در سال 1393 بلغارستان به تصرف ترکهای عثمانی درآمد و تا قرن نوزدهم (1878) این استیلا ادامه داشت در 12 نوامبر 1878 بلغارستان استقلال داخلی یافت و در 31 دسامبر 1908 استقلال کامل آن پذیرفته شد و رزیم سلطنتی اعلام شد و در روز 8 سپتامبر 1946 رژیم سلطنتی به رژیم جمهوری مبدل شد و 14 دسامبر 1955 به عضویت سازمان ملل درآمد .

جمعیت این کشور 5/8 در بخش کشاورزی ، 6/33 درصد در بخش صنعت و 9/57 در بخش خدمات فعالنند نرخ بیکاری آن 6/9 درصد است .

سرانه درآمد 372,12 دلار است .

مهمترین محصولات کشاورزی  غلات (گندم –جو –ذرت – برنج ) توتون –چوب – چغندر و قند –پنبه –سیب زمینی –میوه و تره بار می باشند .

مهمترین محصولات معدنی  زغال سنگ –مس –منگنز –سرب –آهن –روی و نمک است .

مهمترین صنایع  صنایع استخراجی معدنی –صنایع فلزی –صنایع هیدروالکترونیک –قند سازی –سیگار سازی – صنایع شیمیائی –ابریشم بافی –پارچه بافی که مرکز این صنایع شهرهای صوفیا و دیمتیروو است

صادرات این کشور محصولات دامپروری (پوست –پشم –تخم مرغ –لبنیات –ابریشم –دام های زنده – گوشت) غلات –چوب – ماشینهای کشاورزی –برنج –گندم – اسانس گل رز –شراب –پوشاک –کفش- آهن و فولاد  – ماشین آلات و تجهیزات .

واردات این کشور مواد معدنی و سنگهای فلزات –ماشین آلات –پنبه

دامنه اینترنتی bgو پیش شماره تلفن 359 + است.

سیاسی از سال 1947 تا سال 1989 این کشور به سبک حکومت سوسیالیستی (کمونیستی) اداره می شد و از سال  1990 انتخابات آزاد برگزار گردید

حکومت حکومت این کشور جمهوری است و نمایندگان مجمع ملی این کشور (240 عضو) و ریاست جمهور این کشور توسط مردم بمدت 5 سال انتخاب می گردند.

برای کسب اطلاعات و مشاوره رایگان گروه بین المللی کادی و دفاتر همکار می توانند پروسه کاری متقاضیان را در حداقل 7 تا 9 ماه به سرانجام رسانند.

سرمایه گذاری کشور بلغارستان  

سرمایه گذار بایستی مبلغ BGN1.000.000 (معادل 512,292 یورو) در صندوق ضمانت تضمین شده دولتی برای مدت 5 سال سرمایه گذاری نماید. هزینه های دیگری در این ارتباط دریافت نمی گردد. در پایان 5 سال مبلغ BNG1.000.000 بدون هیچگونه بهره ای به سرمایه گذار عودت داده خواهد شد. کل میزان سرمایه گذاری از سوی صندوق ضمانت دولتی تضمین شده است.

سرمایه گذار مبلغ 180.000 یورو می پردازد. این مبلغ (غیر قابل برگشت) برای تامین وام BGN1.000.000 از چارترد بانک بلغارستان (Bulgarian Chartered Bank)می باشد. این وام بدون بهره با مدت بازپرداخت 5 ساله به سرمایه گذار اعطا شده و در انتهای مدت 5 ساله تعیین شده قابل بازگشت به سرمایه گذار نمی باشد.

مزایا

–       مراحل درخواست سریع و ساده

–       عدم نیاز به  حضور و اقامت فیزیکی متقاضی اصلی و افراد تحت تکلف

–       سرمایه گذاری تضمینی دولت و وجود گزینه های مالی

–       اعطای برخی از حقوق شهروندی بلغارستان، بدون داشتن حق رای

–       اعطای حق تحصیل و خدمات پزشکی در سرتاسر اروپا

–       دسترسی ساده به کشورهای اروپایی، ویزای شینگن چندبار ورود تا 2011 و عدم نیاز به ویزا پس از آن سال

–       کمترین میزان مالیات در اروپا و معافیت ویژه برای متقاضیان BGIIP

فواید و محسنات

داشتن فرصت برای اقامت در اتحادیه اروپا

حضور فیزیکی برای متقاضیان واجد شرایط لازم نمی باشد

پس از 5 سال اقامت می توانید درخواست شهروندی نمایید.

داشتن ویزای اقامت به متقاضیان امکان ورود و خروج بدون ویزا را به تعداد دفعات مورد نظر ایجاد می کند.

شرایط لازم

شهروند اتحادیه اروپا نباشید

داشتن پاسپورت معتبر و یا سند مسافرت خارج از کشور جایگزین

داشتن گواهی سرمایه گذاری صادره از سوی اداره مالیات

داشتن گواهی نشانگر منشا و مبدا وجه سرمایه گذاری اظهار شده. (عدم پول سیاه)

داشتن وکالتنامه معتبر و موافقتنامه سرمایه گذاری صادره از سوی کنسولگری مربوطه و یا سفارت بلغارستان

گواهی عدم سو پیشینه متقاضی

اعطای اجازه اقامت

ظرف مدت چند ماه پس از دریافت درخواست اقامت، اجازه اقامت دایم برای متقاضی صادر می شود. حضور فیزیکی لازم نیست. پس از طی دوره 5 سال هر شخصی می تواند درخواست شهروندی نماید.